Pielgrzymi z parafii w Żydowie spotkali się z kard. Dziwiszem

2013-05-08 08:52:19 (ost. akt: 2013-05-08 08:58:31)
Miłą niespodzianką dla pielgrzymów z Żydowa było nieoczekiwane spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem

Miłą niespodzianką dla pielgrzymów z Żydowa było nieoczekiwane spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem

Autor zdjęcia: Archiwum

Ponad 40 osób wyruszyło z parafii Żydowo (gm. Bartoszyce) na autokarową pielgrzymkę, podczas której zwiedzano Kraków i jego okolice. Miłą niespodzianką było nieoczekiwanie spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem.
Pielgrzymowanie rozpoczęło się od zwiedzania Nipokalanowa. Kolejnymi etapami były: sanktuarium w Gidlach, Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki oraz Kraków z Wawelem.

Nie byłoby w tym wyjeździe nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że podczas zwiedzania Kurii Krakowskiej przy ul. Franciszkańskiej, doszło do miłego, aczkolwiek niespodziewanego, spotkania z kard. Stanisławem Dziwiszem.

Na prośbę naszego organizatora pielgrzymki, ks. proboszcza Mariusza Grabasa, kard. Dziwisz poświęcił swój cenny czas i na kilka minut wyszedł do nas, żeby porozmawiać.

Po oficjalnym przywitaniu, kard. Dziwisz żartował z nami i serdecznie zaprosił do odwiedzania Krakowa i okolic. Na zakończenie pobłogosławił naszą grupę oraz złożył życzenia wszystkiego najlepszego zarówno nam, jak i całej parafii.

Z kolei ks. proboszcz i najmłodszy uczestnik pielgrzymki — uczeń piątek klasy Michał — otrzymali od niego różańce.

Po spotkaniu byliśmy bardzo wzruszeni, że tak miłym akcentem zakończyła się nasza trzydniowa pielgrzymka. Przy okazji dziękujemy naszemu proboszczowi za wsparcie duchowe i profesjonalne przygotowanie wyjazdu.

Pielgrzym Tadeusz


Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5