Granica straciła pierwszego gola wiosną i przegrała mecz

2013-05-01 20:30:42(ost. akt: 2013-05-01 20:58:52)
Po świetnym początku rundy wiosennej i siedmiu punktach w trzech meczach, w 22. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej przegrała Granica Bezledy. Na swoim boisku uległa olsztyńskiej Warmii.
Mecz wcale nie musiał skończyć się minimalną porażką Granicy. Trochę więcej szczęścia i niewykluczone, że udana passa trwałaby nadal.

Gospodarze mieli swoje okazje na strzelenie gola; nawet więcej niż Warmia. W pierwszej połowie najlepszej nie wykorzystał Adrian Sokołowski. Dostał piłkę na 13. metrze na wprost bramki, ale uderzył nieczysto i futbolówka przeleciała obok.

Granica z animuszem rozpoczęła drugą część meczu. Trzy minuty po wznowieniu gry Michał Kurywczak potężnie uderzył z pola karnego, ale bramkarz gości zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Jeszcze bliżej strzelenia gola był w 63. minucie wprowadzony w przerwie Robert Żyźniewski. Uderzył głową, ale piłka minimalnie przeleciała obok dalszego słupka olsztyńskiej bramki.

Co nie udało się Żyźniewskiemu, kilka minut później wyszło gościom. Daleka wrzutka w pole karne, błąd w kryciu i piłka wylądowała w siatce Granicy. Po raz pierwszy tej wiosny.

Po zdobytej bramce Warmia zwarła szyki i zaczęła pilnować wyniku, choć nie była to zwyczajowa "obrona Częstochowy". Na tyle skutecznie jednak przerywali akcje gospodarzy, że dowieźli do końca prowadzenie.

Już schodząc do szatni sędzia pokazał czerwoną kartkę bramkarzowi Granicy Hubertowi Świerczyńskiemu.

W tabeli drużyna z Bezled utrzymała 12. miejsce (25 pkt). W sobotę 4 maja Granica zagra na wyjeździe z MKS Jeziorany (g. 17). Jeśli wygra, odskoczy w tabeli od broniących się przed spadkiem gospodarzy, którzy są na 13. miejsce i mają trzy punkty mniej.

Granica Bezledy - Warmia Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 - Oleszko (67); czerwona kartka: Świerczyński (po meczu, Granica, za ubliżanie sędziemu)

Granica: Świerczyński - Żelazny, Robert Złonkiewicz, Mikulak, Rzewnicki, Bobiński (85 Osmański), Brzostek, Sokołowski, Michał Kurywczak, Sokół (46 Żyźniewski), Adamczuk (83 Marek Kurywczak)