Granica znowu zwycięska i znowu bez straty gola!

2013-04-27 18:43:11(ost. akt: 2013-04-27 21:07:43)
55. min meczu w Bezledach: piłka właśnie wpada do siatki po uderzeniu Kamila Brzostka z rzutu wolnego

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Granica Bezledy jest już jedynym zespołem w gr. 1 piłkarskiej klasy okręgowej, który w rundzie wiosennej nie stracił jeszcze gola! Dobra gra w defensywie idzie w parze ze skutecznością w ataku, bo jej zawodnicy znowu strzelili rywalowi trzy bramki.
W trzech meczach rundy wiosennej Granica zdobyła 7 punktów. W pierwszej części sezonu na taki dorobek drużyna z Bezled musiała czekać aż... 11 kolejek!

W 21. serii spotkań Granica po raz pierwszy wiosną zagrała przed swoimi kibicami. Dwa wcześniejsze mecze odbywały się bowiem w Bartoszycach (0:0 z Victorią) i Reszlu (3:0 z Orlętami). Rywalem był Wilczek Wilkowo, który w tej rundzie wszystkie spotkania gra na wyjazdach (budowa stadionu).

Granica znowu pewnie sięgnęła po trzy punkty. Jeszcze przed przerwą trafił Rafał Złonkiewicz. W drugiej połowie celnie z rzutu wolnego przymierzył Kamil Brzostek, a wynik ustalił Michał Sokół, który wykorzystał okazję sam na sam.

W tabeli klub z Bezled pozostanie na 12. miejscu, ale oddali się nieco od drużyn walczących o utrzymanie. Dorobek Granicy wynosi teraz 25 punktów (bramki 34:42).

W następnej kolejce (1 maja) Granica znowu zagra na swoim stadionie — podejmować będzie Warmię Olsztyn.

Granica Bezledy — Wilczek Wilkowo 3:0 (1:0)

1:0 — Rafał Złonkiewicz (42)

2:0 — Brzostek ((55)

3:0 — Sokół (82)

Granica: Świerczyński — Żelazny (71 Bobiński), Robert Złonkiewicz, Mikulak, Rzewnicki, Michał Kurywczak, Rafał Złonkiewicz (76 Żyliński), Brzostek, Sokołowski, Adamczuk (66 Sokół), Żyźniewski