Z angielskim szybciej znajdziesz pracę

2013-04-21 09:27:33(ost. akt: 2013-04-21 09:32:32)
Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego w Bartoszycach przystąpiło do projektu „ Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Celem projektu jest zwiększenie szans młodych ludzi na rynku pracy oraz wspieranie ich przyszłej kariery zawodowej. W ramach projektu liceum gościło „ młodego profesjonalistę” pana Pawła Harajdę, współzałożyciela firmy Netlords zajmującej się promocją firm w Internecie.

W trakcie spotkania młodzież mogła porozmawiać z panem Harajdą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego życiu odgrywają technologie komputerowe. Uczniowie rozwiązywali także quiz o aktualnej sytuacji na rynku pracy a także poznali profesje przyszłości, czyli zawody, na które przewidziane jest zapotrzebowanie. Zaskoczeniem okazało było pojawienie się na liście opracowanej przez Fundację Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych oprócz zawodu teleinformatyka czy archiwisty internetowego także zawodu kuriera czy epidemiologa.

Młodzieży nie zdziwił fakt, że w blisko 60% ofert pracy w roku 2012 wymagana była znajomość języka angielskiego oraz to, że osoby o wyższym poziomie wykształcenia są blisko 3-krotnie mniej zagrożone bezrobociem długoterminowym. Na koniec każdy uczestnik mógł wyrazić swoja opinię na temat przebiegu spotkania oraz tego co go zainspirowało.

LO im. Stefana Żeromskiego

Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu bartoszyce.wm.pl. lub poczty e-mail: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Czekamy na Wasze wiadomości:

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli w regionie: kliknij tutaj


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jsdaekf #1062204 | 212.244.*.* 21 kwi 2013 18:16

    z angielskim szybciej znajdzie się pracę? pffff. na pewno nie w Bartoszycach,ani w ich powiecie!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5