Olimp Bartoszyce odpadł z mistrzostw Polski młodziczek

2013-04-07 11:08:19 (ost. akt: 2013-04-07 19:30:47)
Olimp Bartoszyce podczas turnieju w Wałczu

Nie dla siatkarek UKS Olimp Bartoszyce półfinał mistrzostw Polski młodziczek. Podczas turnieju ćwierćfinałowego w Wałczu dziewczęta wygrały jeden mecz, a to za mało, żeby zagrać w dalszej części MP. Szkoda...
Dwudniowy turniej w Wałczu (zachodniopomorskie) rozpoczął się dla naszych siatkarek pomyślnie. W swoim pierwszym meczu bez problemów ograły 2:0 (8, 13) mistrzynie woj. lubuskiego Virtus Razem Szlichtyngowa.

Drugi mecz, tym razem z miejscowym Libero, również zaczął się udanie. Nasze dziewczęta wygrały pierwszego seta do 19.

Niestety, dwa kolejne zakończyły się zwycięstwem rywalek. Drugą partię Libero wygrało do 22, a tie breaka do 10, choć bartoszyczanki wygrywały w nim... 10:6.

Po pierwszym dniu komplet dwóch zwycięstw miała drużyna z Wałcza, a Olimp i Nike Ostrołęka zanotowały po jednej wygranej i jednej porażce (oba swoje mecze przegrały siatkarki ze Szlichtynogowej).

Niedzielne spotkanie pomiędzy Bartoszycami a Ostrołęką miało zatem zdecydować, która z tych drużyn awansuje do półfinału mistrzostw Polski. Niestety, w dwóch setach zwyciężyły zawodniczki Nike i to one zagrają w dalszej części rozgrywek.