Juniorzy młodsi Victorii poszli w ślady starszych kolegów

2013-04-06 22:40:31 (ost. akt: 2013-04-06 23:06:44)
Za chwilę Remigiusz Osiński strzeli dla Victorii drugiego gola

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Tak jak seniorzy w klasie okręgowej, tak i juniorzy młodsi Victorii Bartoszyce rozpoczęli rundę wiosenną w lidze wojewódzkiej od zwycięstwa. Na swoim boisku pokonali Mazura Ełk.
W pierwszej połowie to gospodarze byli stroną nieco bardziej przeważającą, ale pierwsi do siatki trafili piłkarze Mazura. W 30. min bartoszyczanie tak niefortunnie wyprowadzali piłkę spod własnego pola karnego, że stracili ją, a do siatki trafił Radosław Jabłoński.

A przecież chwilę wcześniej zabrzmiał "dzwonek ostrzegawczy" dla niefrasobliwości gospodarzy pod własnym polem karnym. W niemal identycznej sytuacji jeden strzał obronił bramkarz Victorii Patryk Rodak, a dobitka trafiła w poprzeczkę.

Na szczęście ełczanie nie za długo cieszyli się z prowadzenia i jeszcze przed przerwą (juniorzy grają po 40 minut) wyrównał Sebastian Całka.

W drugiej połowie decydujący cios zadał Remigiusz Osiński, który trafił do bramki mocnym strzałem pod poprzeczkę z bliskiej odległości.

To piąte zwycięstwo Victorii w sezonie. Drużyna ma teraz 18 punktów (bramki 24:47). W tabeli zajmuje 9. miejsce.

Był to jeden z dwóch meczów tej kolejki, jakie zostały rozegrane. Reszta, ze względu na zalegający na boiskach śnieg, została przełożona na 15 maja. W następnej kolejce (13 kwietnia, g. 11) bartoszyczanie podejmować będą Mamry Giżycko.

Zaległości w lidze jest więcej, bo inauguracja rundy wiosennej przewidziana była na 30 marca, ale wtedy odbył się tylko jeden mecz. Pozostałe WMZPN przełożył na 24 kwietnia.

Tydzień temu Victoria miała i tak pauzować, bo od tej rundy OKS 1945 Olsztyn i Jeziorak Iława (z nim mieli grać piłkarze z Bartoszyc), jako dwie najlepsze drużyny z jesieni, występują w lidze wojewódzkiej.

Co prawda iławianie zajęli trzecie miejsce (mistrzem jesieni został OKS 1945), ale zastąpił on drugi zespół OKS.

W związku z tym drużyny, które według terminarza miały grać z OKS 1945 lub Jeziorakiem, mają wolne.

Victoria Bartoszyce - Mazur Ełk 2:1 (1:1)

0:1 - Jabłoński (30)

1:1 - Całka (34)

2:1 - Osiński (52)