Ostateczna decyzja: derby w Sępopolu jednak nie odbędą się

2013-04-04 13:32:36 (ost. akt: 2013-04-04 13:46:15)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Choć Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej odwołał w środę 3 kwietnia zaplanowane na najbliższy weekend (6-7.04) mecze m.in. w klasie okręgowej, w Sępopolu starano się, aby sobotnie derby z Victorią Bartoszyce doszły do skutku.
Kiedy wczoraj (3 kwietnia) zadzwoniliśmy do klubu z Sępopola, działacze Łyny nie twierdzili, że sobotni mecz z Victorią na sto procent będzie odwołany. Sądzili, że jeśli uda im się odgarnąć śnieg, będzie można zagrać.

Dziś już wiadomo, że do meczu nie dojdzie. Łyna z Victorią zagrają, jak pozostałe drużyny, dopiero 8 maja.

— Przez ostatnie dni wywieźliśmy z boiska ponad dwadzieścia przyczep śniegu, a i tak zdjęliśmy tylko jedną trzecią pokrywy, która zalegała na murawie. A kiedy zobaczyliśmy, ile śniegu napadało w nocy i od rana, ręce nam opadły — powiedział Edmund Oleszkiewicz, wiceprezes Łyny do spraw organizacyjnych.

Zima torpeduje rozgrywki na Warmii i Mazurach. Liga okręgowa miała rozpocząć się 30 marca, ale w tym terminie odbył się jedynie mecz Victorii z Mazurem Pisz (8:0). Pozostałe spotkania 17. kolejki WMZPN przełożył na 29 maja.

Z powodu zaśnieżonych boisk nie odbędą się także mecze 6 i 7 kwietnia. Zaplanowana na ten termin 18. kolejka ligi okręgowej przeniesiona została na 8 maja.

W tym samym terminie odbędzie się seria spotkań z A klasy, w tym mecze Reduty Bisztynek (grupa 1), Cresovii Górowo Iławeckie (grupa 2) i KS Wojciechy (grupa 3).

Zamiast spotkań o punkty, drużyny umawiają się więc na sparingi w Bartoszycach. W sobotę 6 kwietnia na sztucznej nawierzchni zagrają Polonia Lidzbark Warmiński — Łyna (g. 15) i Granica Bezledy — Jurand Barciany (g. 17).

Tego samego dnia na bartoszyckim stadionie w samo południe rozpocznie się mecz ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Victoria Bartoszyce — Mazur Ełk.

kwk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ktoś #1043954 | 88.156.*.* 4 kwi 2013 20:24

    mogli ćwoki zagrać u nas na sztucznej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5