Sparingi: Victoria lepsza od czwartoligowca. ZOBACZ ZDJĘCIA

2013-03-16 19:30:21 (ost. akt: 2013-03-16 19:45:08)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Wiadomo już, nad czym piłkarze Victorii Bartoszyce będą głównie pracować przez najbliższe dwa tygodnie, jakie pozostały do rozpoczęcia rundy rewanżowej w klasie okręgowej.
- Do samej gry ciężko było znaleźć jakieś zastrzeżenia. W pierwszej połowie była ona na naprawdę dobrym poziomie. Tylko gdyby nie ta skuteczność... - powiedział po spotkaniu trener Victorii Marek Rabczuk.

Rzeczywiście, przez pierwsze 20-25 minut okazji pod pasymską bramką gospodarze stworzyli mnóstwo. Rywal, broniący się przed spadkiem z czwartej ligi, co kilka chwil musiał ratować się przed atakami Victorii.

W dużej mierze Błękitnych ratował bramkarz Patryk Malanowski. Odbijał on strzały Przemysława Mazurka, Huberta Lisa i Arkadiusza Żukowskiego. Ostatni z nich strzelał nawet do pustej bramki, ale zrobił to zbyt lekko i piłkę zdołał wybić jeden z obrońców.

Gola nie strzeliła Victoria, zrobili to rywale i do przerwy to oni prowadzili. W drugiej połowie wynik nie zmieniał się bardzo długo, choć okazji ze strony gospodarzy znowu nie brakowało.

- Niech już strzelą, należy im się - mówił pod nosem trener Błękitnych Sławomir Opaliński, kiedy po raz kolejny w dobrej sytuacji znalazł się Mazurek.

Gole w końcu padły, bo rywale z minuty na minutę grali coraz słabiej i mieli coraz mniej sił. Najpierw do siatki trafił Lis, a potem dwukrotnie Arkadiusz Żukowski. Wszystko w odstępie zaledwie siedmiu minut.

Był to ostatni przed inauguracją rundy sparing Victorii. Piłkarze nie przegrali żadnego spotkania. Ligę rozpoczną 30 marca meczem u siebie z Mazurem Pisz.

- Drużyna jest przygotowana do rundy bardzo dobrze - powiedział Marek Rabczuk.

Victoria Bartoszyce - Błękitni Pasym 3:1 (0:1)

0:1 - Kosiorek (38)

1:1 - Lis (81)

2:1 - Arkadiusz Żukowski (85)

3:1 - Arkadiusz Żukowski(88)