I Memoriał Grzegorza Kokochy w Tenisie Stołowym

2015-04-27 11:07:47(ost. akt: 2015-04-30 14:22:26)
I Memoriał Grzegorza Kokochy na hali miejskiej w Węgorzewie

I Memoriał Grzegorza Kokochy na hali miejskiej w Węgorzewie

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce w ubiegłą sobotę. W Węgorzewie został rozegrany I Memoriał Grzegorza Kokochy w Tenisie Stołowym.
Był to wyjątkowy turniej, bo uczestniczyło w nim wielu znajomych i przyjaciół Grześka. Tym razem sportowa walka i zdobycie najlepszych lokat nie było celem nadrzędnym. Było to spotkanie, zabawa, a przede wszystkim wspomnienie Grześka i uczczenie jego pamięci. Nie zabrakło również dobrej gry i to na bardzo wysokim poziomie. Ostatnie mecze zakończyły się około godziny 19.00, warto dodać, że zmagania rozpoczęły się o godz. 10.00. Cieszy fakt, że w zawodach wzięło udział ponad 70 zawodników — od najmłodszych, do najstarszych, od Olsztyna, po Augustów.

— Przyjechaliśmy, bo znaliśmy Grzesia. Fajnie, że zrobiliście taki turniej. Mamy nadzieję, że za rok będzie kolejna edycja — mówili zawodnicy.
W najliczniej obsadzonej i najsilniejszej kategorii open zwyciężył Robert Karniej z Olecka. Cieszy fakt, że zawodniczka węgorzewskiego Spinakera Alicja Kulinek triumfowała w aż trzech kategoriach. W zawodnikach z węgorzewskiego powiatu najlepiej spisał się Bogdan Deneka, który zajął pierwsze miejsce w kategorii „Węgorzewianin”. W kategorii weteranów, pierwszą lokatę zajął Franciszek Jastrzębowski z Olsztyna. Zawodnicy prezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności i mieliśmy okazję zobaczyć wiele widowiskowych akcji. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal.

Otwarcia Memoriału dokonali m.in. rodzice Grzegorza Kokochy, prezes UŻKS Spinaker Marzenna Kowalik i burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk. Puchary wręczał poseł na Sejm RP Andrzej Orzechowski. Patronat honorowy nad turniejem objął senator Marek Konopka. Wielkie brawa należą się sponsorom i współorganizatorom memoriału: UŻKS Spinaker Węgorzewo, OSiR Węgorzewo i Karolowi Kulinkowi. Dziękujemy również sędziom prowadzącym zawody: Zdzisławowi Brzozowskiemu i Bogdanowi Rabijowi. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kierownik sekcji tenisa stołowego UŻKS Spinaker Węgorzewo Darek Dudziński — on był pomysłodawcą i głównym organizatorem memoriału. Gdyby nie on, nie było by turnieju.


Grzegorz Kokocha był trzykrotnym mistrzem byłego województwa suwalskiego, w województwie warmińsko-mazurskim kilkukrotnie zdobywał miejsce czwarte. Dwunastokrotny mistrz Węgorzewa. Przez jeden sezon grał i był podstawowym zawodnikiem w III Lidze Tenisa Stołowego w barwach Victorii Więcki. Grzegorz był twórcą drużyny UŻKS Spinaker Węgorzewo, która od wielu lat występuje w Północnej Lidze Regionalnej. Był jej podstawowym zawodnikiem do ostatnich dni. Ale również trenerem i przyjacielem. Z inicjatywy Grześka w Węgorzewie rozegrano wiele zawodów, organizowano wiele wyjazdów. Dbał o każdy szczegół: szukał sponsorów, przychodził na salę pierwszy, a wychodził ostatni, często był kierowcą, poświęcał wiele swojego czasu, jak trzeba szukał zamian w pracy. Zawsze grał fair play i walczył do końca. Grzegorz kilkanaście lat trenował węgorzewskich tenisistów wyszkolił i zachęcał do gry wielu zawodników, w tym między innymi swojego syna. Zawodowo: aspirant Grzegorz Kokocha, dyżurny operacyjny w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie. Jako strażak pracował w Węgorzewie od 1996 r. Poza parkietem hal sportowych Grzesiek znany był jako gitarzysta i wokalista popularnego i lubianego zespołu „Bez Sponsora”, którego był założycielem. Kto znał Grześka to wie, że był to bardzo sympatyczny człowiek z wielkim poczuciem humoru, dużymi ambicjami i ogromnym sercem.

Zawsze grał fair play:

WYNIKI

Dziewczęta kl. 1-3
I. Marta Kulinek (Węgorzewo)

Chłopcy kl. 1-3
I. Kacper Matelak (Gawliki Wlk.)
II. Julian Pawlik (Giżycko)
III. Mateusz Suchocki (Gawliki Wlk.)

Dziewczęta kl. 4-6
I. Gabryjela Ziarko (Ełk)
II. Lena Borowik (Ełk)
III. Marta Kulinek (Węgorzewo)

Chłopcy kl. 4-6
I. Mikołaj Malinowski (Ełk)
II. Kamil Zajnowski (Pozezdrze)
III. Julian Pawlik (Giżycko)

Gimnazjum dziewczęta
I. Alicja Kulinek (Węgorzewo)

Gimnazjum chłopcy
I. Kamil Bagan (Krasnopol)
II. Sebastian Kozakiewicz (Węgorzewo)
III. Mikołaj Malinowski (Ełk)

Szkoły ponadgimnazjalne dziewczęta
I. Alicja Kulinek (Węgorzewo)
II. Justyna Waraksa (Popioły)

Szkoły ponadgimnazjalne chłopcy
I. Kamil Bagan (Krasnopol)
II. Kamil Krawiel (Węgorzewo)
III. Damian Kokocha (Węgorzewo)

Open kobiety
I. Alicja Kulinek (Węgorzewo)
II. Joanna Lewko (Więcki)
III. Justyna Waraksa (Popioły)

Open mężczyźni
I. Robert Karniej (Olecko)
II. Mariusz Jurczyk (Mrągowo)
III. Marcin Chlebus (Olecko)
IV. Kazimierz Żyliński (Krasnopol)
V. Roman Skrzekut (Bryzgiel)

Weteran+ 50
I. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn)
II. Janusz Orłów (Krasnopol)
III. Janusz Rososiński (Giżycko)

Węgorzewianin
I. Bogdan Deneka
II. Dariusz Ziółkowski
III. Zbigniew Januszewski
IV. Tomasz Wójtowicz
V. Robert Botsch

(UŻKS Spinaker Węgorzewo)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5