Kościół pełen tajemnic, parafia pełna pomysłów

2014-10-31 11:06:03 (ost. akt: 2014-10-31 11:24:43)
Po kościele w Żabinie oprowadza ksiądz proboszcz Andrzej Domański

Po kościele w Żabinie oprowadza ksiądz proboszcz Andrzej Domański

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio

Gdybyśmy wiedzieli, że można tu tyle zobaczyć, zwiedzanie Mazur zaczęlibyśmy od Żabina — usłyszał od turystów odwiedzających kościół w Żabinie ksiądz Andrzej Domański, proboszcz tamtejszej parafii.
Uczestniczyli w warsztatach bębniarskich, teatralnych i wokalnych. Sprawdzili, co dzieje się za teatralną kurtyną i co kryje się pod basenem. Organizują wycieczki, bywają w operze i kinie. Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żabinie (gmina Banie Mazurskie)z powodzeniem (i pomocą Bożą, jak zaznacza ksiądz proboszcz) łączy działalność duszpasterską z integracją, edukacją i turystyką. Co do tej ostatniej — o kościele w Żabinie, dzięki staraniom parafian i proboszcza, jest coraz głośniej. Po świątyni oprowadza ksiądz proboszcz Andrzej Domański. Zapraszamy do obejrzenia galerii!
(ef)


O działalności parafii w Żabinie czytajcie więcej w najnowszym wydaniu "Kuriera Gołdpaskiego". Zapraszamy do lektury!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5