50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego2013-06-24 09:46:56 (ost. akt: 2013-06-24 09:49:14)

Autor zdjęcia: Archiwum UG

Tradycją w naszej gminie stały się już spotkania z parami małżeńskimi. Nie inaczej było i teraz, otóż 20 czerwca przy pięknej letniej scenerii obchodziliśmy uroczystość Złotych Godów w Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich.


Medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za jubileusz 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego mają wartość szczególną, zwłaszcza w kontekście naszych czasów, w których dominuje zmienność i pogoń za wartościami materialnymi.

50 lat wspólnego życia „na dobre i na złe” zasługuje na podziw i uznanie. 

Jubilatów i zebranych gości w sali narad Urzędu Gminy powitał wójt Ryszard Bogusz oraz przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Kokolus.Świętujące w tym dniu pary małżeńskie to: Cecylia i Piotr Fil, Teresa i Mikołaj Hatała, Anna i Roman Hnatiuk, Emilia i Stanisław Jankowscy, Leokadia i Franciszek Rąbel oraz Helena i Edward Słabińscy.Wójt Ryszard Bogusz odznaczył w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz wręczył listy gratulacyjne wraz z bukietem kwiatów, życząc im kolejnych długich, szczęśliwych lat przeżytych w zdrowiu, pomyślności i w otoczeniu najbliższych. Pod adresem Szanownych Jubilatów padło tego dnia wiele ciepłych i pięknych słów. Dziękujemy, że zechcieli razem z nami obchodzić swoje święto - Złoty Jubileusz Małżeństwa. Życzymy Jubilatom wielu jeszcze lat życia w zdrowiu, zgodzie i pomyślności oraz zadowolenia z dzieci, wnuków i prawnuków.

Dorota Podgórna-Ćwik

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5