Babcia skoczyła ze spadochronem

2007-07-29 00:00:00

W sobotę ze spadochronem w tandemie z Grzegorzem Kucharczykiem "Iwanem" skoczyła 82-letnia Krystyna Zbyszyńska z Olsztyna przebywająca u syna w Fijałkowie, gmina Przasnysz. Pani Krystyna jest najstarszą kobietą w Polsce, która dokonała takiego czynu. Skok odbył się z wysokości 3200 metrów.

Na skok ze spadochronem Pani Krystyna zdecydowała się w ubiegłym roku. Wybrała tę datę, ponieważ chciała zrobić prezent swojej synowej Annie, która obchodziła imieniny 26 lipca.
- Widziałam jak skaczą moje wnuczki bardzo mi się to podobało. Nie boję skoku, nie mam żadnych obaw, jak dożyję stu lat to skoczę jeszcze raz - mówiła przed startem Krystyna Zbyszyńska.
Grzegorz Kucharczyk instruktor udzielił ostatnich wskazówek 82-letniej babci dokładnie zapiął uprząż. Pani Krystyna poprosiła o pilotkę. Gdy swój biały kapelusz zamieniła na pilotkę, gotowa była do skoku. Trzymając się instruktora dziarsko powędrowały do samolotu. Tłumy mieszkańców niedowierzanie, z zapartym tchem patrzyły na startujący samolot. Antek nabierał wysokości. Wszystkie obawy zniknęły już wszyscy wiedzieli - Babcia skoczy! Tak też się stało.
Grzegorz Herubiński/www.gazetaolsztynska.pl


Przeczytaj także: Babcia szykuje się do skoku ze spadochronem
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.