Wariaci? Straszyli kierowcę siekierą i piłą łańcuchową. Na komisariacie już nie byli tak odważni [VIDEO]

2023-12-08 11:57:53(ost. akt: 2023-12-08 12:08:52)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo/GO

Scena jak z kiepskiego horroru miała miejsce na jednej z dróg powiatu działdowskiego. Mężczyźni podróżujący busem postanowili postraszyć kierowcę osobówki, któremu uszkodzili samochód. Ostatecznie to oni sami mają się teraz czego bać, bo najbliższe święta mogą spędzić za kratkami.
Sytuacja miała miejsce w sobotę 2 grudnia. Późnym wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdu marki Mitsubishi Pajero. Chwilę wcześniej kierujący tym autem, przejeżdżając przez miejscowość Gródki w gminie Płośnica, został wyprzedzony przez pojazd marki Mercedes Sprinter koloru pomarańczowego. Podczas wyprzedzania kierujący tym pojazdem uszkodził lewe lusterko w mitsubishi i pojechał dalej, a następnie na wysokości miejscowości Pierławki w gminie Działdowo zjechał na pobocze i zatrzymał się.

Jadący za mercedesem kierowca mitsubishi również zatrzymał się, przekonany, że będzie mógł wyjaśnić tę kolizję drogową. Tego co wydarzyło się dalej, zupełnie się nie spodziewał. Z mercedesa wysiadło dwóch mężczyzn: kierowca z siekierą w dłoni i pasażer, którzy trzymał w ręku i uruchomił piłę spalinową. Zaczęli zbliżać się do mitsubishi, którego kierowca – przestraszony zachowaniem mężczyzn - uchylił szybę i poinformował, że zgłosi zdarzenie policjantom. Po chwili mężczyzna trzymający piłę skierował się na tył mitsubishi i łańcuchem piły uszkodził szybę i powłokę lakierniczą pojazdu. Kierujący mitsubishi przestraszony irracjonalnym i niebezpiecznym zachowaniem mężczyzn odjechał z tego miejsca i zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, gdzie złożył stosowne zawiadomienie.

Następnego dnia przekazał policjantom nagranie z tego zdarzenia, które zdążył zarejestrować swoim telefonem.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem video


Policjanci z Działdowa podjęli czynności celem ustalenia i zatrzymania uczestników zdarzenia. Podczas prowadzonych działań w terenie ustalili tożsamość mężczyzn występujących na nagraniu, a następnie ich miejsce pobytu.

We wtorek (05.12.2023 r.) kryminalni z Działdowa i Lidzbarka zatrzymali obu mężczyzn. To 28- i 32-letni mieszkańcy gminy Lidzbark. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty stosowania gróźb karalnych zagrożonych karą do 3 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje dla sprawcy karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec 28-latka, który kierował mercedesem policjanci wyciągną konsekwencje za popełnione wykroczenia drogowe, w tym spowodowanie kolizji.

W czwartek (07.12.2023 r.) Prokurator Prokuratury Rejonowej w Działdowie zastosował wobec obu mężczyzn policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mentor #3112330 8 gru 2023 14:22

    Czynna napaść, groźby karalne, przestępstwo drogowe. Kierowca mercedesa powinien być skierowany na badania psychiatryczne oraz mieć zabrane prawo jazdy na wiele lat. Obaj powinni być przykładnie ukarani . To zwykła gangsterka, filmów za dużo się naoglądali.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz