Dziś Dzień Seniora. Jakie atrakcje zaplanowano w Olsztynie?

2023-11-14 15:44:44(ost. akt: 2023-11-14 14:46:11)

Autor zdjęcia: pixabay

Nie jeden dzień a kilka. Od 14 listopada w Olsztynie będą odbywać się Dni Seniora. Zaplanowano m.in. wieczory autorskie i taneczne, warsztaty, występy artystyczne. To przedsięwzięcie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, Radę Olsztyńskich Seniorów oraz samorząd Olsztyna.
Instytucje te stworzyły dla osób w wieku 60+ atrakcyjną ofertę działań kulturalnych.

— Będziemy rozmawiać o kulturze, zdrowiu oraz pasjach życia codziennego. Poruszymy zagadnienia związane z prawem, ale także obsługą współczesnych technologii. Przed nami także wiele spotkań z ciekawymi twórcami — powiedziała Aleksandra Dobies z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

14 listopada w bibliotece Planeta 11 odbędzie się inauguracja Olsztyńskich Dni Seniora połączona ze spotkaniem z Beatą Biały­ pisarką, tłumaczką, dziennikarką oraz psycholożką, autorką książek: "Spowiedź kapitana" stworzoną wraz z żeglarzem Krzysztofem Baranowskim, "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie", biografii Kory "Słońca bez końca", "Hazardziści. Gra o życie", "Spełniona. Czego pragną kobiety", której współautorem jest prof. Michał Lew-Starowicz oraz najnowszej - "Żyć jak Wielki Szu. Biografia Jana Nowickiego".

15 listopada w Ratuszu odbędą się warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Kobiet Warmii i Mazur oraz Radę Olsztyńskich Seniorów pod hasłem "Piękna w każdym wieku". W programie m.in.: joga twarzy, terapia śmiechem, profilaktyka prozdrowotna, makijaż oraz prelekcja na temat pielęgnacji cery dojrzałej, pokaz mody na każdą kieszeń, goście specjalni, poczęstunek oraz drobne upominki dla uczestników.

Także w Ratuszu 17 listopada zaplanowano międzypokoleniowy pokaz talentów. Będą to występy artystyczne seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Chorych na Cukrzycę i Dziennego Domu "Nasz Dom" oraz wychowanków z Pałacu Młodzieży w Olsztynie i uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie.

20 listopada w Hotelu Wileńskim seniorzy będą bawić się podczas wieczorku tanecznego.

22 listopada w bibliotece Planeta 11 będzie okazja spotkać się z Pawłem Jaszczukiem - autorem kryminałów, thrillerów oraz powieści obyczajowych. Wydarzenie uświetni występ muzyczny pisarza.

Również w Planecie 11 będzie można zasięgnąć porad prawnych w zakresie obrotu nieruchomościami oraz możliwości zabezpieczenia dóbr majątkowych. Do 29 listopada zaplanowano także seanse filmowe oraz warsztaty fotograficzne.

Olsztyńskie Dni Seniora dofinansowano z budżetu samorządu Olsztyna.(PAP)

autor: Agnieszka Libudzka