Wojewoda Artur Chojecki lubi biegać

2023-08-31 16:06:09(ost. akt: 2023-09-11 14:55:11)
Wojewodę Artura Chojeckiego coraz częściej możemy spotkać na trasach biegowych. Ostatnio spróbował swoich sił w Biegu Nocnym w Biskupcu oraz Biegu po Zdrowie „Nocna Dycha” w Gołdapi. Tam 10 km przebiegł w 52 minuty i 44 sekundy. Teraz chce się zmierzyć z półmaratonem.

— Pierwsze moje zawody, w których oficjalnie pobiegłem, to Bieg Tropem Wilczym. Wziąłem w nim udział z moim synem, który także trenuje lekkoatletykę. Na symbolicznym dystansie 1963 metrów osiągnąłem skromne 9 minut i 40 sekund. I od tego czasu tak naprawdę się zaczęło — mówi Artur Chojecki, który regularne biega przed pójściem do pracy. Czasem 5, czasem 6 km, w zależności od możliwości czasowych. — Każdy kilometr więcej, coraz lepszy czas, ale przede wszystkim lepsza kondycja i samopoczucie – to wszystko bardzo cieszyło. Ten regularny wysiłek po prostu owocuje. Zdecydowałem, żeby pobiec w kolejnym zorganizowanym biegu, a był to już 10-kilometrowy Bieg Jakubowy. Trasa dość wymagająca, z podbiegami. Udało się, osiągnąłem tam 55 minut i 30 sekund. Była to moja pierwsza tzw. dyszka — mówi wojewoda. I dodaje: — Później dowiedziałem się o charytatywnym „Biegu na Kulce” – tam można było pomóc poprzez licytacje chłopakowi, który ucierpiał w wypadku samochodowym. Nie mogło mnie tam zabraknąć. Trasa, znów na 10 km, była bardzo wymagająca, z dużą liczbą górek i podbiegów, ale ukończyłem ją z wynikiem 55 minut i 57 sekund, co przy takich warunkach było sporym wyczynem. Uwielbiam pomagać poprzez bieganie, dlatego gdy Fundacja Przyszłość dla Dzieci przysłała mi zaproszenie na charytatywny „Bieg o złotą monetę”, nie wahałem się. Moc endorfin i atmosfera podczas tego biegu połączonego z piknikiem sprawiła, że pokochałem bieganie jeszcze bardziej.

Ostatnio Artur Chojecki wziął udział w 2 nocnych zawodach: Biegu Nocnym w Biskupcu, gdzie trasa przebiegała wokół jeziora i liczyła około 8,5 km (przebiegł ją w 41 minut i 48 sekund), z kolei swoją „życiówkę” zrobił podczas Biegu po Zdrowie „Nocna Dycha” w Gołdapi. Tam 10 km przebiegłe w 52 minuty i 44 sekundy.

— Moim celem na najbliższy czas jest zaliczenie Półmaratonu. Jeśli tylko czas na to pozwoli, podejmę to wyzwanie i liczę na Państwa doping. Do zobaczenia na trasie — zachęca Artur Chojecki.

red.

Artur Chojecki i Marcin Lewandowski (medalista mistrzostw świata w biegu na 1500 m)