Tusk o śmiertelności na OIOM-ach. Tak chciał uderzyć w PiS. Minister zdrowia punktuje: "To dane z pana czasów - kiedy pan był premierem"

2023-08-19 22:37:43(ost. akt: 2023-08-19 22:54:58)
w tle zdjęcie ilustracyjne

w tle zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Fratria/Twitter

Donald Tusk podczas wiecu we Włocławku próbował uderzyć w PiS, podając statystyki dot. śmiertelności na OIOM-ach. „Polki i Polacy po rządach PiS-u myślą o tym, żeby w ogóle dożyć tej przyszłości” - grzmiał lider Platformy Obywatelskiej. „Bezczelnie posłużył się danymi z 2012 roku! To dane z Pana czasów Panie Tusk - kiedy Pan był Premierem” - odpowiedziała minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Tusk o śmiertelności na OIOM-ach


Lider Platformy, jak to ma z zwyczaju, straszył wyborców podczas piątkowego wiecu we Włocławku, przedstawiając polską rzeczywistość w najczarniejszych barwach. Tusk posłużył się danymi dot. śmiertelności oddział intensywnej opieki medycznej.

Jest taka statystyka śmiertelności na OIOM-ach. W Szwecji to niecały 7 proc. przypadków, w innych państwach europejskich w okolicy do 10 proc. Mongolia - 23 proc. śmiertelności. No, strzelajcie, ile pod rządami PiS-u śmiertelność wynosi w polskich OIOM-ach? 42 proc.!

— mówił Tusk.
To jest informacja z dzisiaj. Można przez godzinę tłumaczyć, dlaczego tak jest (…). Żadne tłumaczenie nie może sprostać tej informacji (…). Bo Polki i Polacy po rządach PiS-u myślą o tym, żeby w ogóle dożyć tej przyszłości

— uderzał lider PO.

„To dane z Pana czasów Panie Tusk”


Na te słowa zareagowała minister zdrowia. Z jej wpisu wynika, że Donald Tusk dokonał po prostu manipulacji.

Kampanijny @donaldtusk poruszając wczoraj bardzo wrażliwy dla pacjentów, rodzin i lekarzy temat leczenia na OIOM - bezczelnie posłużył się danymi z 2012 roku!

— przekazała Katarzyna Sójka na Twitterze (X).

To dane z Pana czasów Panie Tusk- kiedy Pan był Premierem i ponosił odpowiedzialność! Dziś kolejny raz bezczelnie Pan manipuluje i oszukuje Polaków!

— wypunktowała.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3110744 21 sie 2023 11:38

    Kłamstwo jest głównym narzędziem kampanii Kaczyńskiego i całego PiS.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. as. #3110726 20 sie 2023 11:55

    Kłamstwo jest głównym narzędziem kampanii Tuska i całej KO. I zapewne kupią te kłamstwa ci, którzy polegają wyłącznie na podległym opozycji mediom działającym jak tuby propagandowe.

    odpowiedz na ten komentarz