Powstanie nowa plaża nad jeziorem Niegocin z sauną i ekologicznym sprzętem

2023-08-10 09:53:26(ost. akt: 2024-02-26 10:09:22)

Autor zdjęcia: Wizualizacje: CHILIART ARCHITEKCI

W Giżycku powstaje nowa plaża z kąpieliskiem, ekologiczną wypożyczalnią sprzętu do rekreacji wodnej oraz całoroczną sauną. Będzie usytuowana przy Mazurskiej Pętli Rowerowej, zaraz obok Kanału Niegocińskiego i Marina Nautica, portu nad jeziorem Niegocin.
Inwestycja zakłada utworzenie nowej plaży wraz z uregulowanym kąpieliskiem, placem zabaw dla dzieci, wypożyczalnię sprzętu wodnego dostarczającą nowoczesne i ekologiczne usługi do rekreacji na jeziorze. Ponadto nowe udogodnienia zakładają nowoczesny budynek sanitariatów oraz całoroczną saunę.


Przedsięwzięcie będzie się składać na bezpieczny, ekologiczny ośrodek rekreacyjny z nowoczesnymi usługami z zakresu turystyki i rekreacji. Plaża będzie ogólnostępna.

W drodze przetargu został wyłoniony wykonawca nowego miejsce rekreacji – lokalne przedsiębiorstwo z Węgorzewa, firma Kozbud. Zagospodarowanie terenu oraz projekt wykonawczy i budowlany został przygotowany przez giżyckie biuro architektoniczne Chill Art. Głównym celem projektu jest wsparcie dziedzictwa kultury żeglarskiej i promocja historii Mazur oraz zachęcanie do ekologicznej wodnej rekreacji.


Zdaniem inwestora Krzysztofa Lickiewicza, nowa inwestycja wpłynie pozytywnie nie tylko na rozwój turystyki w regionie, ale również przyczyni się do ożywienia dziedzictwa kultury żeglarskiej. Oddanie do użytkowania inwestycji jest planowane na II kwartał 2024 roku.


Wizualizacje: CHILIART ARCHITEKCI