Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński świętuje 74. urodziny

2023-06-18 19:33:11(ost. akt: 2023-06-18 21:33:17)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

74 lata temu w Warszawie urodził się Jarosław Kaczyński, prawnik, działacz opozycji antykomunistycznej, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność” (1989-1991), parlamentarzysta, szef Kancelarii Prezydenta RP (1990-1991), premier RP w latach 2006-2007; prezes Porozumienia Centrum (1990-1998); współzałożyciel i od 2003 r. prezes partii Prawo i Sprawiedliwość. O tym dniu nie zapomnieli użytkownicy Twittera, którzy złożyli prezesowi PiS życzenia.
Bracia bliźniacy Jarosław i Lech Kaczyńscy przyszli na świat 18 czerwca 1949 r. w Warszawie. Obaj dorastali na Żoliborzu. W dorosłym życiu obaj ukończyli studnia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Jarosław Kaczyński w 1976 r. obronił pracę doktorską. Już w trakcie studiów obaj z bratem udzielali się politycznie, działając w opozycji demokratycznej, współpracując m.in. z Komitetem Obrony Robotników.

W maju 1990 r. Jarosław Kaczyński założył partię Porozumienie Centrum. Obaj z bratem blisko współpracowali z pierwszym przywódcą Solidarności i prezydentem RP Lechem Wałęsą.

O urodzinach Jarosława Kaczyńskiego nie zapomnieli użytkownicy mediów społecznościowych, także politycy. Twitter zalała fala życzeń.

Dziś urodziny Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W tym szczególnym dniu przede wszystkim dużo, dużo zdrowia, siły i wytrwałości w dążeniu do realizacji ważnych celów dla dobra naszego kraju. Niech ten rok będzie pełen pozytywnych zmian. Niech otacza Pana wsparcie, życzliwość i dobroć ludzi, których wspiera Pan swoją pracą — napisała wiceminister Anna Krupka.

Dziś urodziny Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Podziękujmy przede wszystkim - za ofiarność i wytrwałość w pracy dla naszej Ojczyzny. Niech się spełnią pragnienia! Niech otacza Pana wsparcie, życzliwość i dobroć ludzi. Zwyciężymy — napisała wiceminister Marzena Machałek.

W Dniu Urodzin życzę Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu Bożego Błogosławieństwa na każdy kolejny dzień. Dużo zdrowia i siły, by prowadził nas do kolejnych zwycięstw. Abyśmy mogli cieszyć się wielką, szczęśliwą, suwerenną Polską naszych marzeń. Sto Lat, Panie Prezesie! — dodała Anna Sobecka.

Dziś 74. urodziny Pana Prezesa Jarosława Kaczyński. Wszystkiego najlepszego — życzyła poseł Anna Milczanowska.

Dziś urodziny obchodzi Prezes PiS Pan J. Kaczyński. Niech Bóg błogosławi i obdarza swoimi łaskami na każdy dzień w pracy dla naszej ukochanej Ojczyzny. Spełnienia marzeń, Panie Prezesie — dodała poseł Joanna Borowiak.

Ten przemiły Pan obchodzi dziś urodziny. Dużo zdrowia Prezesie, ogromu cierpliwości i sił na kolejne lata walki dla Polski i o Polskę — napisała Ewelina Długołęcka.


Tekst ukazał się na portalu wpolityce.pl