19-letni kierowca zginął na miejscu. Tragiczny wypadek na trasie Ryn - Wejdyki

2023-06-06 11:13:18(ost. akt: 2023-06-06 11:26:40)

Autor zdjęcia: KP PSP Giżycko/FB

Na trasie Ryn - Wejdyki volkswagen bus czołowo zderzył się z osobowym audi. 19-letni kierowca busa zginął na miejscu. Kierująca audi i jej pasażerka zostały przewiezione do szpitala w Giżycku.
Jak informuje giżycka Straż Pożarna, 5 maja do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Ryn - Wejdyki (droga DK59).

- Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie czołowe dwóch pojazdów osobowych, droga w obu kierunkach była całkowicie zablokowana. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu - opisuje wypadek na swoim profilu giżycka Straż Pożarna. - W wyniku zdarzenia mimo długiej reanimacji jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a pozostałe dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane na SOR w Giżycku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca volkswagena zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka audi, którym podróżowały dwie kobiety.

Przód obu aut był całkowicie zmiażdżony. 19-letni kierowca busa zginął na miejscu. 39-letnia kierująca audi i jej 65-letnia pasażerka zostały przetransportowane do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tragicznego zdarzenia na drodze.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rynie, policjanci z KPP w Giżycku oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaczor3333 #3109932 7 cze 2023 00:37

    Szkoda chlopaka. Całe życie było przed nim. Nie ma co tu wyjaśniać. Świeżo upieczony mistrz prawa jazdy kategorii B. Brawurowo ścinał zakręt i się przeliczył.

    odpowiedz na ten komentarz