12 pięter w górę - w Giżycku stanęło koło widokowe

2023-04-21 13:00:00(ost. akt: 2023-04-21 13:40:50)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Przy plaży miejskiej na terenie Lunaparku Bajka stanęło koło widokowe. Widać je z centrum miasta, patrząc w kierunku jeziora. Ma wysokość ok. 12 pięter. To nowa atrakcja w nadchodzącym sezonie turystycznym.
Koło jest widoczne z daleka, robi wrażenie, kiedy patrzymy z centrum miasta w stronę plaży i jeziora Niegocin.
- Jest to jeden z głównych punktów realizacji zawartej umowy na dzierżawę tego terenu. I do tego zrealizowany przed terminem, i nie jest ostatnim nowym elementem giżyckiego lunaparku - informuje burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz na swoim profilu społecznościowym.

- To nowe fabrycznie urządzenie, wyprodukowane na zamówienie. Jego wysokość to 34,5 metra, czyli około 12 pięter. Robimy wszystko, aby tę atrakcję udostępnić w nadchodzący majowy weekend - informuje nas przedstawiciel Lunaparku Bajka. - Działamy w Giżycku na stałe od 2022 roku. W zeszłym roku zadbaliśmy o infrastrukturę, alejki, posadziliśmy dużo nowej roślinności - około 250 nowych krzewów i ok.150 donic z kwiatami. Żadne drzewo nie zostało usunięte, dbamy o te, które są na tym terenie. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w inne nowe fabrycznie urządzenia, jak np. karuzela wenecka prosto z Włoch. Dbamy o estetykę obiektu i będzie jeszcze więcej nowości, zwłaszcza o charakterze dokoracyjnym i rozrywkowym.

Giżyckie koło widokowe choć nie należy do największych i tak wzbudza niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów. Dla porównania koło widokowe w Gdańsku ma 50 metrów wysokości, podobne jest w Krakowie, natomiast z "Oka Kopernika" możemy podziwiać Toruń aż z 55 metrów. Jednak w Giżycku, zgodnie z warunkami dla tej inwestycji nie można było w tym miejscu postawić wyższego koła.

Lunapark Bajka zajmuje tereny rozrywkowo-rekreacyjne Giżycka. Położenie nieopodal portu i molo sprawia, że atrakcja cieszy się dużą popularnością. Lunapark wyróżnia także urozmaicona mała architektura. Wszystko jest utrzymane w klimacie mazurskim, czyli żeglarskim i wodnym. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w kolorystyce, jak i elementach ozdobnych (syrenka, kotwica, koniki morskie). Na terenie Lunaparku Bajka jest także miejsce relaksu dla rodziców oraz bawiących się dzieci.
W wesołym miasteczku odbywają się również wydarzenia, np. imprezy związane ze Świętami Wielkanocnymi, festyny organizowane w czasie długiego weekendu majowego i czerwcowego czy z okazji Dnia Dziecka.
KT


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaczor3333 #3109513 28 kwi 2023 09:43

    Nie chcę być złośliwy i cieszę się że powstaje coś nowego. Szkoda że inne rzeczy przydatne, potrzebne i służące ludziom nie powstają przed terminem. Obiekty które mają "tłuc kasę", powstają szybko i przed terminem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz