Wiosenne remonty generalne. Zakład Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie wyremontuje 50 mieszkań?

2023-04-04 20:00:55(ost. akt: 2023-04-04 15:48:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Około 50 mieszkań w Olsztynie przejdzie generalny remont. Chodzi o prace rozbiórkowe, remontowe i przygotowanie lokali do zasiedlenia. Na mieszkania, które stanowią własność gminy Olsztyn zostanie przeznaczone ponad 2 mln złotych.
Prace remontowe prowadzone na zlecenia Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie - administratora mieszkaniowego zasobu gminy Olsztyn, dotyczą wyłącznie lokali mieszkalnych, które stanowią własność gminy Olsztyn. O to jakie mieszkania, oraz w jakim stopniu zostaną odświeżone spytaliśmy przedstawicieli ZLiBK.

— Na tym etapie nie mogę określić łącznej ilości mieszkań, która zostanie wyremontowana. Biorąc pod uwagę lata ubiegłe i liczbę wyremontowanych lokali (w 2022 roku - 58 lokali, zaś w 2021 roku - 53 lokale) oraz uwzględniając środki przeznaczone na rok 2023 szacuje się, że wyremontujemy około 50 lokali — poinformował Zbigniew Karpowicz, dyrektor zakładu. — Zakres prac określany jest indywidualnie dla każdego lokalu, w zależności od stanu technicznego.

W roku 2023 na remont lokali mieszkalnych zabezpieczono w Planie Rzeczowo-Finansowym Remontów środki w wysokości 2 435 500,00 zł brutto.

Wśród planowych remontów lokali znajdzie się np. ten przy ul. Grunwaldzkiej 18 w Olsztynie. Do zakresu prac zaliczyć można:
— zeskrobanie i zmycie starej farby w pomieszczeniach
— rozebranie wykładziny ściennej z płytek
— rozebranie podłóg
— tynkowanie
— malowanie farbą
— wymiana okien
— wymiana drzwi
— sprzątnięcie piwnicy

Można zatem powiedzieć, że lokale czeka generalny remont. Podobne prace odbędą się np. w mieszkaniu przy ul. Towarowej 18H. Tam wykonawca wyremontuje także łazienki wymieniając brodzik, umywalkę łącznie z zaworami czy wodomierzami.