Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

2023-04-03 18:00:03(ost. akt: 2023-04-03 15:45:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 32 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 39 i 31-latka, którzy prowadzili pojazdy wbrew sądowemu zakazowi, a także 23-latka, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 133 km/h.
W sobotę (1 kwietnia) około godziny 13:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w m. Łajsy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-letni kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w celu uniknięcia najechania na tył pojazdu poprzedzającego go, gwałtownie zahamował i wywrócił się. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie tylko prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości, ale również wsiadł za kierownicę mimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia po godzinie 16:00 olsztyńscy policjanci na ul. Tuwima w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego kierującego osobowym volvo, który przekroczył dopuszczalną prędkość - jechał 94 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd mechaniczny mimo aktywnego sądowego zakazu.

Zarówno 39 jak i 31-latek ze swojego zachowania wkrótce będą tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew sądowemu zakazowi stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

W niedzielę (2 kwietnia) olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na obwodnicy Olsztyna na wysokości m. Tomaszkowo osobowe BMW, za którego kierownicą siedział 23-latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Jechał 233 km/h przy ograniczeniu 100 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych, a na jego konto wpłynie 15 punktów karnych.