Znęcał się nad żoną. Trafił do aresztu

2023-04-01 10:06:27(ost. akt: 2023-04-01 10:09:03)

Autor zdjęcia: Pixabay

Sąd Rejonowy w Giżycku na wniosek policji i prokuratury zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 28-latka, który od ponad dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną.
- Mężczyzna od ponad dwóch lat gnębił swoją żonę. Wszczynał awantury będąc pod wpływem alkoholu, jak również będąc trzeźwym. Awantury wszczynał bez powodu. Wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, poniżał, nakazywał klękać i przepraszać, popychał, bił, groził pozbawieniem życia jak i ograniczał wyjście z domu czy też wyrzucał kobietę z mieszkania - opisuje giżycka policja.

Wobec 28-latka toczyło się postępowanie karne, miał dozór policji, nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do kobiety. Naruszając zakaz zbliżania się i kontaktowania ponownie wszczął awanturę z żoną, w trakcie której ponownie użył siły i przemocy, powodując u kobiety złamanie kości.

Materiał dowodowy w tej sprawie trafił do prokuratury, a następnie do giżyckiego sądu. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 28-latka areszt na okres trzech miesięcy.
Źródło: KPP Giżycko