Olsztyn: Wpadli podczas policyjnych interwencji. Byli poszukiwani

2023-03-03 17:17:08(ost. akt: 2023-03-03 15:10:47)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

149 dni, rok oraz 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci z Olsztyna podczas interwencji zatrzymali mężczyzn, którzy okazali się również osobami poszukiwanymi. Dwóch z nich przekroczyło linię kas nie płacąc za towar, a jeden z nich „wpadł” podczas kłótni.
We wtorek (28 lutego) po godzinie 13:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o tym, że w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna doszło do kradzieży. Na miejscu policjanci zastali 28-letniego mężczyznę, który jak się okazało przekroczył linię kas z artykułami spożywczymi. Ponadto 28-latek okazał się być również osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe.

W środę (1 marca) po godzinie 21:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie kłótni w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Na miejscu policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zastali 38-letnią kobietę i 31-letniego mężczyznę, mieszkańców województwa mazowieckiego. Podczas czynności okazało się, że 31-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Warszawa-Żoliborz celem odbycia kary 149 dni pozbawienia wolności, za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.

Tego samego dnia przed godziną 19:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna. Na miejscu policjanci zastali 30-letniego mężczyznę i 28-letnią kobietę, którzy przekroczyli linię kas z towarem, za który nie zapłacili. Łupem sprawców padły m.in. artykuły spożywcze. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami. Podczas czynności okazało się, że 30-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, celem odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

28,30 i 31-latek zostali zatrzymani i najbliższe miesiące spędzą w zakładzie karnym.