Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją. Był poszukiwany

2023-02-08 11:44:59(ost. akt: 2023-02-08 11:52:10)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

- Giżyccy policjanci zatrzymali po pościgu 31-letniego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna zignorował nadawane przez mundurowych sygnały i podjął ucieczkę. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, był nietrzeźwy oraz był poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności - informuje giżycka Policja.
Opla Vectrę, który jechał z nadmierną prędkością policjanci zauważyli na ul. Warmińskiej w Giżycku 6 lutego. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych z policyjnego radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkiej ucieczce samochodem, wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać w przydrożne zarośla. Policjaci pobiegli za nim i dość szybko udało im się zatrzymać 31-latka.

Kiedy zaczęli sprawdzać kierowcę, okazało się, że nie miał on uprawnień do kierowania. Stracił je z powodu innego przestępstwa. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości wyszło, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo policjanci ustali, że był on poszukiwany przez sąd do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi, a następnie trafił do Zakładu Karnego.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i jazdę pod działaniem alkoholu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie.
Źródło: KPP Giżycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaczor3333 #3108406 8 lut 2023 13:41

    Jakiej wielkości ma mózg 31-latek, wiedzący że nie ma prawa jazdy, jest poszukiwany, a mimo to porusza się autem, łamiąc przy tym przepisy? Zamiast wsadzać do aresztu na koszt podatnika, zatrudniłbym do budowy autostrad i dróg ekspresowych jako tania siła robocza. Przy dzisiejszej technice nie trzeba by była nad nim stać i pilnować. Opaska z GPS by wystarczyła.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz