Na ul. Lawendowej w Olsztynie drzewo przewróciło się na trzy auta

2023-01-19 08:48:14(ost. akt: 2023-01-19 08:24:49)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Po nocnych opadach śniegu i spadku temperatury w woj. warmińsko-mazurskim na drogach wojewódzkich i lokalnych wciąż miejscami jest ślisko. Wczorajsza pogoda przyczyniła się do ponad 20 interwencji strażaków. Najpoważniejsza dotyczyła drzewa, które pod ciężarem mokrego śniegu przewróciło się na trzy auta.
Wieczorne i nocne opady śniegu były powodem 20 interwencji strażaków, którzy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew i konarów. Najpoważniejsze tego typu zdarzenie odnotowano w Olsztynie przy ul. Lawendowej, gdzie pod ciężarem mokrego śniegu drzewo przewróciło się na trzy auta.
W żadnej z 20 interwencji związanych z warunkami pogodowymi nikt nie został ranny.

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są obecnie przejezdne. Drogi krajowe są czarne i mokre, jedynie przy poboczu miejscami może zalegać zajeżdżone błoto pośniegowe. Na drogach wojewódzkich w rejonie Nidzicy, Elbląga i Kętrzyna pracują pługopiaskarki. Drogi wojewódzkie, a tym bardziej powiatowe i gminne miejscami mogą być jeszcze śliskie, pokryte warstwą zajeżdżonego śniegu. Dodatkowo w rejonie Nidzicy i Olszyna występuje miejscami mgła.

Wieczorem i w nocy odnotowano także wiele kolizji. Jedna z nich dotyczyła zderzenia auta osobowego z pługopiaskarką i tira z pługopiaskarką - w obu wypadkach nikt nie został ranny. (PAP)