"Zaparkował" swoje BMW na hydrancie i uciekł. Nowe informacje w sprawie

2023-01-16 18:17:51(ost. akt: 2023-01-16 15:45:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Cała sytuacja miała miejsce w piątek (13 stycznia) około godz. 23. Kierowca osobowego BMW na olsztyńskich rejestracjach z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, staranował hydrant i zatrzymał się uderzając w instalację drogową. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji. Jednak po kilku dniach zmienił zdanie.
W piątek (13 stycznia) około godziny 23:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Sikorskiego w Olsztynie.

— Kierowca z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze po czym uderzył w hydrant i metalową konstrukcję drogową. Z relacji świadków wynika, że kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb — poinformowała post. Paulina Żur z KMP w Olsztynie.

W trakcie czynności po kilku godzinach policjanci dotarli do 28-latka, który miał podróżować osobowym bwm. Jak się okazało mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Z kolei w niedzielę (15 stycznia) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się 27-latek, który twierdził, że tego dnia miał kierować osobowym bmw i doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Ostatecznie od obu mężczyzn pobrano krew do badań celem sprawdzenia ich stanu trzeźwości. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia oraz ustalenie jego sprawcy.