Pustostan w centrum Olsztyna wyburzony. Powstanie tam luksusowy apartamentowiec

2022-11-16 07:13:44(ost. akt: 2022-11-16 11:40:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Lata temu rozpoczęto tu budowę przystani kajakowej. Inwestycja jednak stanęła na wczesnym etapie i nigdy nie doszła do skutku. Teraz w tym samym miejscu zostanie wybudowany nowoczesny budynek.
Lata temu rozpoczęto tu budowę przystani kajakowej. Inwestycja jednak stanęła na wczesnym etapie i nigdy nie doszła do skutku. Teraz w tym samym miejscu zostanie wybudowany nowoczesny budynek.

Plany i marzenia były imponujące. Nad brzegiem Łyny, w okolicy skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Kościuszki, miała powstać przystań kajakowa z zapleczem restauracyjnym, sportowym oraz pokojami gościnnymi. Pozwolenie na budowę ratusz wydał już w 2001 r. Inwestycja ruszyła, ale skończyło się tylko na budowie dolnych kondygnacji.

Odstraszające dotychczas miejsce nad Łyną, gdzie niegdyś miała powstać przyjazna dla miejscowych i turystów przystań kajakowa już niebawem odmieni się. Na jej miejscu tanie atrakcyjny, elegancki i ekskluzywny apartamentowiec.

Przy ul. M. Grzegorzewskiej w Olsztynie w październiku na placu budowy pojawiła się ekipa robotnicza, której zadaniem było wyburzenie pustostanu. Po wyburzeniu i uporządkowaniu terenu ma rozpocząć się tam budowa obiektu mieszkalnego wielorodzinnego z usługami turystycznymi.

Fot. Zbigniew Woźniak

Wygląd budynku ma nawiązywać do lokalnej tradycji i wpisywać się w otoczenie, poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów i proporcji. Architekt Tomasz Lella to właściciel pracowni architektonicznej Sudio Form Architektonicznych PANTEL, który zaprojektował nowoczesny budynek przy rzece.

— Zakończenie inwestycji budowy jest przewidziane na koniec kwietnia 2024 roku — informuje Wioletta Symołon-Przygodzka reprezentująca dewelopera.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gienierał major Kutasow #3107091 17 lis 2022 08:09

  Trudno będzie wciągać kajaki do apartamentòw.Zwłaszcza na gòrne kondygnacje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ChuckNorris #3107084 16 lis 2022 17:11

  Po pierwsze kogo bedzie na to stac to raz po drugie banki nie udzielaja krwdytow bo nikt nie ma zdolnosci wiec jaki jeat sens wywalac kase w bloto

  odpowiedz na ten komentarz

 3. wojtelk2424 #3107076 16 lis 2022 15:03

  Pytania: Za ile, dla kogo, powiązania z ratuszowym układem, kto wydał pozwolenie na budowę apartamentowca w tym miejscu? Dla kogo będą te mieszkania? Pozdrawiam wyborców rządzącej koalicji.

  odpowiedz na ten komentarz