Ruch koło giżyckich cmentarzy. Zmiany ważne dla kierowców

2022-10-31 11:50:27(ost. akt: 2022-10-31 11:58:40)

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

W dniach od 31 października do 3 listopada z związku ze świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Giżycka. Zatrzymywanie się pojazdów w okolicach cmentarzy, będzie możliwe tylko na oznakowanych zatokach postojowych i parkingach.
Od 31 października (poniedziałek) do 3 listopada (czwartek) 2022 r. ruch w okolicy cmentarza komunalnego przy al. 1 Maja będzie wyglądał następująco:

- na odcinku ul. Królowej Jadwigi (od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wodociągowej) oraz na ul. Wodociągowej (od ul. Królowej Jadwigi do al. 1 Maja) zostanie wprowadzony zakaz postoju poza wyznaczonymi zatokami postojowymi - pozostawiony w niedozwolonym miejscu pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

- 1 listopada 2022 r. będzie obsługiwana linia nr 30 komunikacji autobusowej. Autobus będzie kursował o godz. 11:00 oraz 12:40 na trasie:
Bystry, Giżycko, ul. Królowej Jadwigi Rondo – ul. Kościuszki - ul. Bohaterów Westerplatte - ul. Warszawska – Plac Grunwaldzki – ul. 1 Maja Cmentarz - Osiedle Wilanów - ul. Obwodowa – Cmentarz ul. Leśna – Giżycko, ul. Królowej Jadwigi Rondo - Bystry.

Informacja na temat rozkładu jazdy dostępna jest na przystankach autobusowych, na stronie internetowej www.gzkbystry.pl, oraz pod nr telefonu 87 429 94 80 wew. 24


Dużym ułatwieniem dla odwiedzających groby bliskich i znajomych może być wyszukiwarka grobów, którą znajdziemy na stronie gizycko.pl (ecmentarz.gizycko.pl).

Wyszukiwarka pozwala zlokalizować groby osób pochowanych na Cmentarzach Komunalnych w Giżycku oraz wyznaczyć drogę od dowolnej bramy cmentarza.

W celu wyszukania lokalizacji grobu, należy przejść do zakładki „wyszukaj grób”. Wyszukiwanie następuje po wpisaniu nazwiska zmarłego. Po wprowadzeniu wszystkich danych należy kliknąć przycisk „szukaj”. Pojawi się lista wyników z datami urodzenia i zgonu oraz adresem grobu. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje należy najechać kursorem na mapę z zaznaczoną kwaterą i kliknąć kilkukrotnie, powoduje to dokładniejsze wskazanie miejsca położenia grobu.