Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz wziął udział w samorządowym proteście pod hasłem "Tylko ciemność"

2022-10-08 15:11:17(ost. akt: 2022-10-08 15:20:46)

Autor zdjęcia: Facebook: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

"Tylko Ciemność" to protest samorządowców przeciwko podwyżkom cen energii. Wójtowie, prezydenci, burmistrzowie z całej Polski sprzeciwili się polityce energetycznej rządu.
Protest został zorganizowany przez Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski, do którego należy m.in Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska czy właśnie Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Samorządowcy protestowali pod hasłem "Tylko Ciemność". Zebrali się przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie pod Sejmem RP i przeszli ulicą Matejki i Alejami Ujazdowskimi pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

— Byłem i brałem aktywny udział w proteście, domagając się wspólnie z koleżankami i kolegami z całej Polski normalności i racjonalnych działań rządzących. Żądaliśmy zaniechania niszczenia samorządności, pomniejszania należnych naszym samorządom pieniędzy i zapanowania nad cenami, w szczególności za energię i ogrzewanie. Niestety, rząd wykazuje coraz większą indolencje i nieudolność w rozwiązywaniu najbardziej egzystencjalnych problemów obywateli, dlatego obawiam się, że „tylko ciemność” może być nie tylko hasłem samorządowego protestu, ale także – jeśli nic się nie zmieni - coraz bardziej realną, dramatyczną perspektywą — mówi prezydent Piotr Grzymowicz. — Ta sytuacja jest nie do zaakceptowania. Oferty są wyższe nawet o 1000 proc. niż to, co płacimy dzisiaj. Nie zgadzamy się również z tym, że rząd sukcesywnie centralizuje władzę i odbiera stosowane kompetencje samorządom. Na to nie ma zgody, bo właśnie władze lokalne są fundamentem naszego domu. My się nie godzimy na to, żeby odbierać nam uprawnienia z tego wynikające.

Fot. Facebook: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. maras #3105892 9 paź 2022 07:49

  Zlot nieudaczników typu arbuz. Ciekawe kto zapłacił za tę eskapadę? Prezydenci innych miast jakoś dają sobie radę tylko nie, którzy dążą do obalenia rządy a miedzy innymi nasz pajac, z którym sie nikt nie liczy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. B.K. #3105891 8 paź 2022 23:44

  Ten protest to był w Brukseli? Bo chyba im chodzi o ceny uprawnień do emisji CO2?! Zdaniem ekspertów szacowana cena uprawnień do emisji CO2, obecnie wynosi 97 euro za tonę i jest rekordowa. Tam mogą dużo załatwić, bo przecież ich ugrupowania są w EPL, a to największa partia w PE !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 3. bukkill #3105885 8 paź 2022 22:00

  Tłuste koty z PO

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ares #3105876 8 paź 2022 20:08

  To teraz będzie grzymowicz 540% ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 5. Tokyo #3105871 8 paź 2022 17:37

  Gazeto Olsztyńska, zapewne nie zamieścisz tego wpisu... Nie mniej jednak widzę tam pochód nieudaczników, malkontentów i PSL. Poseł Z. z naszego regionu - ja bym się wstydził iść w tym marszu. Większość włodarzy w tym czasie pracowała i o dziwo dają radę. Margines paradował z uśmiechem sztucznej szczęki i co??? NIC, nadal są nieudacznikami

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz