Kierowca z Olsztyna zgarnął maksymalny zestaw punktów karnych za jednym razem i stracił prawo jazdy. Co zrobił? [VIDEO]

2022-10-04 08:17:48(ost. akt: 2022-10-04 08:50:17)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Nowy taryfikator nie ma litości dla kierowców, którzy łamią przepisy. Przekonał się o tym 42-letni mieszkaniec Olsztyna, który za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych dostał... 24 punkty karne i musiał pożegnać się z prawem jazdy.
Funkcjonariusze z grupy „SPEED” na ul. Sielskiej zauważyli osobowego fiata, którego kierujący wyprzedził inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Dodatkowo mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, za którego kierownicą siedział 42-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 2300 złotych.

Reszta artykułu znajduje się pod materiałem video


Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie miał żadnych punktów na koncie. Jednak za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostanie obciążony 24 punktami, które stanowią maksymalny limit.

W przypadku ich przekroczenia w ciągu dwóch lat od zapłacenia grzywny, zostanie wydana decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs. Należy również pamiętać, że jeżeli w okresie dwóch lat mężczyzna znowu popełni wykroczenie z tej samej grupy co ostatnio, to kwota mandatu zostanie podwojona, ponieważ będzie podlegać tzw. recydywie.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. und #3105756 4 paź 2022 08:59

    I to są pierwsze kroki aby na drogach zaczęło się dziać normalnie. Musimy się tego nauczyć. Innej rady nie ma. Przy okazji będzie można likwidować już w sposób rozsądny i wyważony nadmierną ilość przejść przez drogę, prawidłowe ich oświetlenie jak też dodatkowe oznakowanie miejsc niebezpiecznych. Kierowcy wyposażą się w wideorejestratory co pomoże im w przypadku kolizji z pędzącymi rowerzystami a także zapatrzonymi w smartfony pieszymi. Może też trzeba będzie zmienić zasady jazdy(z niebezpieczną szybkością) rowerzystów w miejscach, gdzie bardzo łatwo mogą zagrozić pieszym(w szczególności starszym). Przejazd przez skrzyżowania ścieżek z ulicami też jest niedoprecyzowany bo rowerzyści nie mają żadnych ograniczeń a kierowcy mają. Trzeba będzie podjąć na nowo dyskusję na te tematy i niekoniecznie wzorować się na zachodnich sąsiadach bo na razie u nas i infrastruktura i wiedza wszystkich jest całkiem odmienna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz