Strażacy uhonorowani przez władze powiatu

2022-07-29 10:37:45(ost. akt: 2022-07-29 10:43:42)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Podczas sesji Rady Powiatu Nowomiejskiego, która odbyła się 28 lipca, gratulacje otrzymali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście, którzy świetnie zaprezentowali się na XXVIII Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym.
Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski i Kazimierz Wiśniewski, przewodniczący Rady Powiatu Nowomiejskiego wręczyli puchary strażakom.

Przypomnijmy, 23 – 24 czerwca 2022 roku odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym na terenie stadionu sportowego Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. W zawodach rywalizowało 16 reprezentacji z komend wojewódzkich PSP oraz 4 reprezentacje ze szkół pożarniczych.

Reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego w klasyfikacji drużynowej zajęła zaszczytne III miejsce ustępując jedynie drużynie z województwa mazowieckiego, która zajęła I miejsce i drużynie z woj. świętokrzyskiego, która zajęła II miejsce. W skład reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego weszło czterech zawodników z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim, a byli to: Patryk Grzechowiak, Przemysław Kierzenkowski, Paweł Jędrzejewski i Błażej Sławiński.

Oprócz zajętego III miejsca w rywalizacji drużynowej, zawodnik z nowomiejskiej komendy Przemysław Kierzenkowski obronił tytuł z roku 2021 i ponownie został mistrzem Polski w klasyfikacji indywidualnej w dwuboju pożarniczym z czasem 31,91 sek., wyprzedzając zawodnika z województwa świętokrzyskiego, który uzyskał czas 31,93 sek. i zawodnika z województwa podlaskiego, który uzyskał czas 32,10 sek.