Lokale hazardowe w Nidzicy i Dobrym Mieście zostały zamknięte przez funkcjonariuszy KAS z Warmii i Mazur

2022-06-23 13:19:40(ost. akt: 2022-06-23 13:36:16)

Autor zdjęcia: KAS

Kolejne kontrole funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej zakończyły się zajęciem nielegalnych komputerów i automatów do gier. Tym razem służby zamknęły nielegalne punkty hazardowe w Nidzicy i Dobrym Mieście.
Na początku czerwca podczas czynności prowadzonych w Nidzicy mundurowi weszli do lokalu, gdzie prowadzone były gry na komputerach, będące odzwierciedleniem gier na tradycyjnych automatach.

Fot. KAS

Na miejscu funkcjonariusze przesłuchali obsługę lokalu. Zabezpieczyli 3 stanowiska komputerowe do prowadzenia gier oraz jeden komputer połączony z akceptorem banknotów, który służył do generowania kodu udostępnianego graczom. Ponadto zajęli gotówkę przeznaczoną na wypłaty ewentualnych wygranych.

Z kolei w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Działu Realizacji z Olsztyna ujawnili 3 nielegalne automaty w centrum Dobrego Miasta. W wyniku przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli pieniądze na wygrane, klucze do kasowania kredytów oraz marihuanę i akcesoria do palenia.

Fot. KAS

Opiekun lokalu przyznał się do używania marihuany na potrzeby własne. Za pomocnictwo przy urządzaniu nielegalnych gier na automatach został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Sprawę zabronionych środków odurzających przejęli policjanci z Dobrego Miasta.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. basilo #3102089 23 cze 2022 22:14

    Tylko taki mamy potencjał. Gdybyśmy mieli porządny stadion to może piłka nożna by przyciągnęła ludzi a nie koks.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. basilo #3102073 23 cze 2022 15:51

    W pawilonach na rogu Kołobrzeskiej i Kościuszki jest taki szemrany lokal z zaklejoną witryną. Tam był cinkciarz przez lata.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz