Przedstawiciele TS NIDA na I Grand Prix im. Ireneusza Palińskiego

2022-05-19 10:00:00(ost. akt: 2022-05-17 13:04:36)
Od lewej: Hubert Pietrzak, Andrzej Zawieska, Zygmunt Smalcerz – mistrz olimpijski z Monachium 1972 r., Bartosz Burski, Roman Zarębski.

Autor zdjęcia: TS NIDA Nidzica

13 maja odbyło się I Grand Prix Ciechanowa im. Ireneusza Palińskiego, pierwszego polskiego złotego medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów (Rzym 1960 r.).
Wśród zaproszonych gości byli posłowie RP, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz PZPC i LZS, samorządu i instytucji lokalnych, mistrzowie świata i medaliści olimpijscy, a także przedstawiciele polskich klubów podnoszenia ciężarów m.in. Towarzystwa Sportowego Nida w Nidzicy.
W tym pięknym dniu odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona Ireneuszowi Palińskiemu, umieszczona na budynku Hali Sportowej w Ciechanowie.

W zawodach uczestniczyli najlepsi sztangiści z Polski, a także z Norwegii i Ukrainy, m.in. wychowankowie TS Nida, mistrzowie Polski: Bartosz Burski, Hubert Pietrzak i Michał Jaworski.

W ogólnej punktacji turnieju - punktacji Sinclaira - wygrała reprezentantka Norwegi IIne Anderson (425,26 pkt, podopieczna polskiego trenera Zygmunta Smalcerza-mistrza olimpijskiego z Monachium w 1972 r., w której ręce trafił Puchar Przechodni, wykonany własnoręcznie przez Ireneusza Palińskiego.
Nasi zawodnicy również zaprezentowali się bardzo dobrze. W rywalizacji 30 zawodników i zawodniczek, Michał Jaworski z nowym rekordem życiowym 305 kg zajął 12 miejsce, Hubert Pietrzak również poprawił swoje rekordy życiowe i z wynikiem 253 kg zajął 16 miejsce, natomiast Bartosz Burski oprócz rekordu życiowego 259 kg zdobył puchar dla najmłodszego zawodnika turnieju i zajął 18 miejsce.

Przedstawiciele Zarządu TS Nida podczas zawodów spotkali się z mistrzem olimpijskim Zygmuntem Smalcerzem, a także obecnym i byłym Prezesem PZPC, których zaprosili na październikowe zawody o Puchar Burmistrza Nidzicy i Starosty Nidzickiego.