2022-05-07 19:30:00(ost. akt: 2022-05-06 12:05:56)

Autor zdjęcia: UKS Tomita Elbląg

• KOSZYKÓWKA
Koszykarki Truso w finale młodzieżowych MP U-15
W majówkę w Żyrardowie koszykarki Truso Elbląg rozegrały półfinałowy turniej mistrzostw Polski U-15. Elblążanki spisały się w nim bardzo dobrze, zajęły drugie miejsce, w pełni zasługując na awans do najlepszej ósemki klubów w kraju. W turnieju tym, oprócz elblążanek, grały też: MKS Polkowice, MKS Grójec oraz gospodarz zawodów Trójka Żyrardów. W pierwszym spotkaniu Truso uległo MKS Polkowice 71:92, ale w dwóch następnych pokonało MKS Grójec 82:56 i Trójkę Żyrardów 81:45, zapewniając sobie awans do finału z drugiego miejsca. W finałach grać będą: Zagłębie Sosnowiec, Enea AZS Poznań, Politechnika Gdańsk, Ślęza Wrocław, MUKS Poznań, MKS Polkowice, AZS Gorzów Wlkp. Elblążanki grały w składzie: Rocka, Niedzielska, Wyżykiewicz, Zyzek, Łyczak, Gocek, Domeracka, Ćwiklińska, Kamińska, Malinowska, Sznajder. Trenerki zespołu: Magdalena i Wiktoria Kołackie.

• JUDO
Zawodnicy Tomity na podium
Dwa medale w Białymstoku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, które są jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych, wywalczyli zawodnicy Tomity Elbląg. Mateusz Lic, występując w wadze 50 kg, wywalczył złoty medal i tytuł mistrza kraju. W drodze do mistrzowskiego tytułu pokonał Pawła Świtałę (Czarni Bytom), Artema Bartkova (Gwardia Łódź) oraz w finale pokonał Jana Kolendrę (Sparta Skoczów). Z kolei Jakub Sielski, występując w wadze 46 kg, rozpoczął turniej od dwóch zwycięstw, pokonując Krystiana Ziółkowskiego (Ostrovia Ostrów Św.), Kacpra Błażejewicza (Narew Łapy). W spotkaniu półfinałowym uległ Mikołajowi Pryszczowi (Jarosik Bielsko Biała), ostatecznie zajął trzecie miejsce — stając na najniższym stopniu podium, wywalczył brązowy medal.

• TENIS STOŁOWY
Dobiegają końca rozgrywki w II lidze mężczyzn. Do zakończenia sezonu, tak w strefie mistrzowskiej, jak i spadkowej pozostały już tylko dwie kolejki spotkań. W grupie mistrzowskiej prawdopodobnie w dwumeczach barażowych o I ligę z mistrzem grupy lubelsko-podlaskiej zagra Energa Morliny II Ostróda. Jeśli chodzi o strefę spadkową, to pierwszym zespołem jest już Victoria Jedlińsk. W dwóch ostatnich meczach Mlexer zagra przed własną publicznością. 15 maja z Victorią oraz 22 maja z GKTS Wiązowna.

Półfinał WPP rozlosowany
W siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłkarskiego odbyło się losowanie par półfinałowych Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pary pucharowe są następujące (gospodarz na I-szym miejscu): Stomil II Olsztyn — Rominta Gołdap, Znicz Biała Piska — GKS Wikielec. Spotkania rozegrane zostaną 25 maja.