Puchar dla Rekordu!

2022-05-04 14:35:09(ost. akt: 2022-05-04 14:35:23)

Autor zdjęcia: KS Constract Lubawa

Nie udała się Constractowi próba powtórzenia wyczynu z 2020 roku, gdy drużyna Dawida Grubalskiego zdobyła Puchar Polski. Tym razem Konstruktorzy musieli uznać w finałowym dwumeczu wyższość Rekordu Bielsko-Biała i zadowolić się srebrnymi medalami.
W pierwszym spotkaniu w Bielsku-Białej padł wynik 4:2 dla Rekordu. To oznaczało, że Constract musi u siebie odrobić dwubramkową zaliczkę. W obecności kompletu widzów i przed kamerami TVP Sport dzielnie ruszyli do ataku od pierwszych minut, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Niestety dla gospodarzy finału zabójczą skuteczność mieli ofensywni gracze Rekordu. Po golach Michała Marka i Sebastiana Leszczaka Rekord prowadził w Lubawie 2:0. Gospodarze walczyli dalej, co zaowocowało bramką Luana. Na to trafienie odpowiedział kapitan narodowej reprezentacji Polski Michał Kubik. Constract w grze ponownie utrzymał Luan i do przerwy na tablicy widniał wynik 2:3 dla Rekordu.

Druga połowa nie przyniosła jednak odrobienia strat. Mecz szybko zamknął gol Pawła Budniaka. Mimo prób ataków i wycofywania bramkarza przez Constract, wynik nie uległ już zmianie. Drugi raz 4:2 wygrał Rekord i zwyciężając w dwumeczu 8:4 zdobył Puchar Polski.

Obydwa zespoły doceniły klasę rywala podczas ceremonii medalowej. Najpierw szpaler dla Konstruktorów utworzyli Rekordziści, a chwilę później gospodarze finału zrobili to samo, gdy po złote medale zmierzali zawodnicy z Bielska-Białej.

źródło: KS Constract Lubawa