Remis Sokoła, zwycięstwo Olimpii

2022-04-27 20:29:04(ost. akt: 2022-04-27 23:16:29)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

II LIGA PIŁKARSKA\\\ 30. kolejka była udana dla klubów z naszego województwa. Sokół nie przegrał, a Olimpia wzbogaciła się o komplet punktów.
* Sokół Ostróda - Pogoń Siedlce 0:0

Podczas pierwszej połowy garstka kibiców wynudziła się setnie, bo emocji było tyle, co w szachowej III lidze juniorów młodszych. Gospodarze może i chcieli, ale chcieć to nie wszystko, natomiast Pogoń spokojnie czekała na swoją szansę. Jednak w drugiej połowie przed szansą stanęli ostródzianie, niestety, w 56. min Łukasz Święty z kilku metrów trafił wprost w bramkarza, natomiast dziesięć minut później Dawid Wojtyra nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni. W końcówce oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale na próbach się skończyło.

* Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 2:0 (2:0)
1:0 - Sienkiewicz (6), 2:0 - Bawolik (16)

Już pierwsza groźna akcja gospodarzy zakończyła się sukcesem, a po kolejnych 10 minutach Olimpia wygrywała już 2:0. Natomiast goście mogli zdobyć gola w 26. min, lecz piłka minęła łupek elbląskiej bramki.
Tuż po przerwie powinno być 3:0, ale stuprocentową okazję zmarnował Kałahur. Jeszcze bliżej podwyższenia wyniku Olimpia była w 54. min, gdy rzut karny zmarnował Wenger. Goście gola kontaktowego mogli natomiast zdobyć w 61. min, jednak piłka trafiła jedynie w słupek.
Remis z Hutnikiem zapewnił Stali Rzeszów awans do I ligi.
* Inne wyniki 30. kolejki: Wisła Puławy - Ruch Chorzów 0:0, Radunia Stężyca - Śląsk II Wrocław 4:2, Wigry Suwałki - Motor Lublin 3:2, Pogoń Grodzisk Maz. - Garbarnia Kraków 2:2, KKS Kalisz - GKS Bełchatów 3:0 (walkower), Stal Rzeszów - Hutnik Kraków 3:3, Chojniczanka Chojnice - Lech II Poznań 2:0.