Trzecie z rzędu zwycięstwo KPR

2022-04-24 11:38:11(ost. akt: 2022-04-24 11:44:20)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\ Piłkarze KPR Elbląg nie spuszczają z tonu. W sobotę pokonali u siebie wyżej notowany SMS ZPRP I Kwidzyn 31:27 . Była to trzecia wygrana z rzędu zespołu elbląskiego
• KPR Elbląg — SMS ZPRP I Kwidzyn 31:27 (16:15)

KPR: Jaworski, M.Plak — Karczewski 7, Nowakowski 6, Peret 5, Sparzak 5, Załuski 3, Solecki 3, Sowiński 1, Sucharski 1, Muracki, Bartkowski, Heyda, Reseman, P.Plak, Masłowski, kary:8 min.

Najwięcej dla SMS:Matela 8, Ewertowski 7, Słupski 6, kary: 12 min
Drużyna gości przyjechała do Elbląga tylko w 10-osobowym składzie w tym dwóch bramkarzy. Już od drugiej minuty skład jej się "skurczył”, gdyż Wiktor Biskup otrzymał czerwoną kartkę, po tym, jak podczas wykonywania rzutu karnego piłką uderzył w twarz bramkarza elbląskiego Dominika Jaworskiego.

Mecz jednak dobrze rozpoczęli gospodarze. W 5 min po golach Adama Nowakowskiego, Adama Załuskiego i Sowińskiego wygrywali 3:1. Mecz miał jednak wyrównany przebieg, cały czas na prowadzeniu byli elblążanie, a kwidzynianie gonili wynik. Po kwadransie gry podopieczni trenera Damiana Malandy wygrywali 9:7 a na pięć min przed przerwą 14:12, a ich prowadzenie mogło być wyższe, gdyby Nowakowski wykorzystał rzut karny.

Jednak goście grając bardzo ambitnie, do przerwy przegrywali tylko 15:16. Po przerwie goście nie mając nic do stracenia, przyspieszyli swoje akcje ofensywne i grając szybką kontrą, w 37 min wyszli na pierwsze prowadzenie 18:17. Od tej pory, trwała wymiana ciosów, gol za gol.

W 43 min kwidzynianie prowadzili 22:20, ale po dwóch rzutach karnych Kacper Sparzak doprowadził do remisu 22:22. W 55 min znów na prowadzenie wyszli gospodarze 28:26 i grając dobrze w obronie dowieżli zwycięstwo do końca, wygrywając ostatecznie 31:27. Kolejny mecz KPR rozegra 30.04 na wyjeździe z SMS ZPRP II Płock.

• Pozostałe wyniki: Szczypiorniak Olsztyn — USAR Kwidzyn 29:32 (14:16), Gwardia Koszalin — SMS ZPRP II Płock 28:26 (15:15), Mazur Sierpc — SMS ZPRP II Kwidzyn 27:23 (10:10), Sparta Oborniki — PGE KPR Gryfino 24:23 (10:13), Tytani Wejherowo — Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna (zakończył się po wydaniu gazety).