Elbląg: Puchar Polski w szachach szybkich [ZDJĘCIA]

2022-04-14 14:09:01(ost. akt: 2022-04-14 13:14:56)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W minionym tygodniu spora grupa zawodniczek i zawodników z elbląskich klubów uczestniczyła w zmaganiach sportowych na terenie kraju. Oto najciekawsze wyniki.

JUDO

Czterech reprezentantów MKS Truso w finałach OOM
W minioną niedzielę w Toruniu odbyły się eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostwa Polski U-18), która w dniach 28-29 odbędzie się w Białymstoku. W wymagającej konfrontacji klubów z czterech województw (pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego), bardzo dobrze spisała się ekipa MKS Truso Elbląg. Podopieczni trenera Tomasz Gadaja wystartowali w 5-osobowym składzie, a bezpośredni awans zdobyło czterech reprezentantów. Są to: Szymon Galiński (1 miejsce, waga 55 kg), Szymon Bieńkowski (1 m - 66 kg), Iga Raczewska (2 m - 52 kg), Jakub Hulewicz (3 m - 90 kg).

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Talewicz wicemistrzem Polski w U-20
Jeden z najsilniejszych ośrodków sportowych w tej dyscyplinie sportu, miasto Biłgoraj, gościło uczestników mistrzostw Polski do lat 20. Doskonale w nich zaprezentował się Tomasz Talewicz (UKS Meyer Elbląg). Podopieczny trenera Grzegorza Rajkowskiego, startując w wadze +109 kg, wywalczył srebrny medal w dwuboju wynikiem 302 kg. W tej kategorii wagowej nie miał sobie równych reprezentant Polski Igor Osuch (Górnik Polkowice), który wygrał tę kategorię wagową z rezultatem 334 kg. To drugi srebrny medal elblążanina w mistrzostwach Polski. W ubiegłym roku startując w zmaganiach do lat 17, zajął także drugą lokatę.

KOSZYKÓWKA

Truso w półfinale mistrzostw kraju w U-15
W Pabianicach odbył się ćwierćfinałowy turniej kobiet U-15, w którym rywalizowały cztery zespoły, a dwa najlepsze z tej konfrontacji kwalifikowały się do kolejnego turnieju 1/2 finału mistrzostw Polski. Przyjemną niespodziankę sprawiła drużyna Truso Elbląg. Podopieczne trenerki Magdaleny Kołackiej uległy tylko Ślęzie Wrocław 61:82, ale w dwóch pozostałych wygrały z OSiR Sokołów Podlaski 105:47 i po zwycięstwie nad gospodyniami turnieju Flower Group Pabianice 80:69 mogły wracać do Elbląga uśmiechnięte i zadowolone z awansu. Drużyna grała w składzie: Maria Ćwiklińska, Lidia Domeradzka, Aleksandra Gocek, Antonia Hołowczyc, Zuzanna Kamińska, Inga Malinowska, Aleksandra Niedzielska, Anna Zyzek, Pola Wyżkiewicz, Wiktoria Rocka, Oliwia Żywica, Rozalia Sznajder.

SZACHY

Finały bez Igora Janika
Ponad 350 zawodników i zawodniczek z całej Polski rywalizowało w Elblągu w Pucharze Polski w szachach szybkich. Turniej był obsadzony przez kilku arcymistrzów i stał na bardzo wysokim poziomie. Do fazy finałowej awans uzyskało tylko 16 zawodników. W tej fazie rozgrywek grano systemem pucharowym. W ścisłym finale spotkali się dwaj arcymistrzowie Szymon Gomularz (Polonia Warszawa), który pokonał Bartosza Soćko (Hetman Katowice). W Pucharze Polski startował też arcymistrz elbląski Igor Janik i nie zdołał się zakwalifikować do czołowej "szesnastki", co można uznać za niespodziankę.