Posypało się po przerwie

2022-04-08 13:45:33(ost. akt: 2022-04-08 13:46:37)
PIŁKA RĘCZNA\\\ W 18. kolejce II ligi BSMS Bartoszyce w pierwszej połowie jak równy z równym walczyło z liderem z Tczewa, ale po przerwie wszystko się posypało.
* BSMS Bartoszyce - Sambor Latocha Agropom Tczew 22:31 (12:13)
BSMS: Stankiewicz, Lewoń - Tokarz 12, Możejko 2, Borysiuk 2, Kaliczyński, Działa, Ostrowski 1, Habiński 2, Lasota 3, Janowicz, Pasławski, Sokólski, Jurewicz, Petrykowski, Dyszkowski

Pierwsza połowa to ambitna gra gospodarzy, którzy utrzymywali „kontakt wzrokowy” z liderem, czyli ich strata wynosiła zaledwie jedną lub dwie bramki. Co prawda po 12 minutach Sambor w końcu odskoczył na trzy trafienia (9:6), lecz po dwóch rzutach Tokarza i jednym Możejki bartoszyczanie błyskawicznie odrobili straty. Ostatecznie do przerwy goście wygrywali jedynie 13:12 - ich przewaga mogła być większa, ale Stankiewicz obronił aż dwa rzuty karne.
W drugiej połowie wyrównana walka toczyła się do 43. min, gdy po rzucie niezawodnego Tokarza gospodarze przegrywali jedynie 18:19. Niestety, ostatnie 17 minut goście wygrali 12:4, m.in. dwa razy zdobyli po cztery bramki z rzędu.
- Jeden z moich rozgrywających pojechał na granicę z Białorusią, drugi zachorował, a trzeci podczas meczu dostał w wątrobę i po przerwie już nie zagrał - wyjaśnia trener Andrzej Cichocki. - A że rywale przewyższali nas fizycznie, bo moi gracze byli mniejsi i chudsi, więc w drugiej połowie nasza gra się posypała. Inna sprawa, że z Samborze występują doświadczeni zawodnicy, dlatego w końcówce dałem pograć wszystkim zmiennikom, stąd tak wysoka porażka.
W 19. kolejce bartoszyczanie zagrają w Bydgoszczy. Czy mają szansę na zwycięstwo? - Wiele zależy od tego, w jakim składzie pojedziemy, bo mecz zaplanowano na niedzielny wieczór. Na pewno jednak powalczymy - przyznaje trener Cichocki. - Mam nadzieję, że chociaż na zakończenie sezonu wygramy w Olsztynie (23 kwietnia - red.).

* Inne wyniki: AZS Fahrenheit Gdańsk - Jeziorak Iława 30:30, k. 3:4, (16:15), Autoinwest Wybrzeże Gdańsk - Jedynka Kodo Morąg 32:34 (12:15), Pogoń Handball Szczecin - Handball Czersk 38:29 (17:14), AZS UKW Bydgoszcz - Szczypiorniak II Olsztyn 38:16 (19:5), MKS II Grudziądz - AZS UKW Bydgoszcz 0:10 (walkower).

* 19. kolejka, sobota: Handball Czersk - Jeziorak Iława (17), Jedynka KODO Morąg - Pogoń Handball Szczecin (18); niedziela: AZS UKW Bydgoszcz - BSMS Bartoszyce (17); wtorek: Sambor Latocha Agropom Tczew - Wybrzeże Gdańsk (20).