Rosjanin chciał oszukać pograniczników z Warmii i Mazur. Szybko został oddelegowany do Rosji

2022-04-06 12:59:18(ost. akt: 2022-04-06 13:23:46)
Strażnicy Graniczni nie dali się nabrać

Strażnicy Graniczni nie dali się nabrać

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli podrobione litewskie prawo jazdy. Fałszywym dokumentem posłużył się obywatel Niemiec, narodowości rosyjskiej.
Kierowca osobowego forda, 5 kwietnia stawił się do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. Podejrzenie funkcjonariusza Straży Granicznej wzbudziło przedstawione do kontroli litewskie prawo jazdy.

Okazało się, że 46-latek posłużył się dokumentem podrobionym na wzór oryginalnego. Blankiet został wykonany z innego tworzywa. Ponadto numer dokumentu, dane personalne, wizerunek posiadacza, napisy, elementy graficzne również zostały wykonane odmienną techniką niż w oryginale. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach uzyskali informację z Polsko-Litewskiego Punktu Kontaktowego w Budzisku, że powyższe prawo jazdy nie zostało wydane na takie dane.

Sfałszowany blankiet został zatrzymany. Podróżny przyznał się do posłużenia podrobionym prawem jazdy. Otrzymał karę grzywny w wysokości 1 000 zł i wrócił do Rosji.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej