Do szczęścia zabrakło minuty

2022-04-05 20:00:00(ost. akt: 2022-04-05 20:04:52)
Łukasz Moneta

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

I LIGA PIŁKARSKA\\\ W zaległym meczu - po trzech z rzędu domowych porażkach - Stomil o punkty tym razem walczył w Rzeszowie. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, chociaż broniący się przed spadkiem olsztynianie lepiej spisują się na wyjazdach.
Starsi kibice pamiętają zapewne czasy Twierdzy Olsztyn, kiedy to Stomil regularnie na swoim stadionie puszczał rywali z torbami. Niestety, to już przeszłość, a w tym sezonie nawet przeszłość bolesna, bo w Olsztynie jak już ktoś wygrywa, to zazwyczaj goście. I to bez względu na to, które akurat zajmują miejsce w tabeli. Przypomnijmy zawstydzające 0:3 z Jastrzębiem i 0:4 z Górnikiem.
W sumie w 14 meczach rozegranych w Olsztynie Stomil zdobył zaledwie 9 punktów, w efekcie wyszło na to, że wyjazdy mu służą, bo w 11 pojedynkach olsztynianie wywalczyli 11 oczek.
Dlatego można było mieć nadzieję, przyznajemy, że niewielką, iż w Rzeszowie podopieczni trenera Piotra Jacka jeszcze ten bilans poprawią. tym bardziej że w rundzie jesiennej Stomil wygrał z Resovią 4:2.

* Resovia Rzeszów - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
1:0 - Mikita (63 k), 1:1 - Mróz (90+4)
STOMIL: Tobiasz - Remisz, Simba Bwanga, Czajka, Straus - Fundambu (58 Tecław), Tymosiak (73 Toporkiewicz), Reiman, Kisiel (58 Moneta), Mikita (83 Szabaciuk) - Szramka (46 Wójcik)

Trener Jacek w porównaniu z przegranym meczem z Odrą dokonał siedmiu zmian. W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce m.in. dla Beniamina Czajki, Huberta Szramki i Wojciecha Reimana. Do zdrowia wrócił Jonatan Straus, a karę za nadmiar żółtych kartek odcierpiał Tomasz Tymosiak. W Olsztynie zostali natomiast Karol Żwir i Maciej Spychała (żółte kartki) oraz Kevin Lafrance.
Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Obydwie drużyny stworzyły bardzo mało sytuacji. Pierwszy groźny strzał z dystansu w 8. min oddał Jakub Kisiel. W 15. minucie Resovia przy odrobinie szczęścia mogła objąć prowadzenie, ale dobrze w bramce spisał się Kacper Tobiasz. Gospodarze powoli osiągali przewagę, a najlepszą sytuację mieli w 38. minucie: Jonathan Simba Bwanga przewrotką wybił piłkę w polu karnym, która trafiła prosto pod nogi Bartłomieja Eizencharta, ten bez zastanowienia strzelił, ale kapitalną obroną popisał się wypożyczony z Legii Tobiasz.
W przerwie trener Jacek zdecydował się na jedną zmianę. Bezproduktywnego Szramkę zmienił Filip Wójcik. Przez pierwszy kwadrans gra była bardzo spokojna, tylko raz Mikita oddał strzał z daleka, ale było to bardzo niecelne uderzenie.

Aż nadeszła 63. minuta - Wojciech Reiman uderzył z dystansu, bramkarz sparował piłkę przed siebie, po czym w polu karnym sfaulowany został Filip Wójcik. Jedenastkę mocnym uderzeniem wykorzystał Patryk Mikita, dla którego było to dziewiąte trafienie w tym sezonie.

Dziewięć minut później szczęście uśmiechnęło się do olsztynian, bowiem Resovia trafiła w słupek. Sędzia przedłużył jednak mecz o pięć minut, no i tuż przed końcem gospodarze doprowadzili do wyrównania...
W sobotę Stomil na wyjeździe zagra z Miedzią Legnica.

* Pozostałe zaległe mecze 25. kolejki: Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 2:0 (2:0), Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała (zakończył się po oddaniu gazety do druku); środa: Odra Opole - Górnik Polkowice (18), Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec (18), GKS Katowice - Widzew Łódź (20:30); czwartek: Skra Częstochowa - Chrobry Głogów (18), GKS Tychy - Arka Gdynia (20:20 Polsat Sport Extra).

* 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski: Dąb Kadyny - GKS Wikielec 1:8 (1:3).

* II liga: Pogoń Grodzisk Maz. - Pogoń S. 1:2.