Constract demoluje w meczu na szczycie!

2022-03-28 10:02:58(ost. akt: 2022-03-28 10:03:47)

Autor zdjęcia: KS Constract Lubawa

W hicie 22. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa rozbił na wyjeździe Dremana Opole 6:1 i po wpadce w Lęborku znów powrócił na zwycięską ścieżkę!
Constract podobnie jak w Lęborku bardzo szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, dzięki dwóm trafieniem Luana. Tym razem jednak przeciwnik nie zdołał wrócić do rywalizacji. Constract grał konsekwentnie i skutecznie. W drugiej połowie prawdziwą ozdobą spotkania był trzeci gol Konstruktorów. Po udanej interwencji Costinha złapał piłkę, wznowił grę szybkim, długim wyrzutem. Następnie futsalówkę głową zgrał do Luana Kacper Sendlewski, a brazylijczyk z woleja pokonał bramkarza Dremana. Chwilę później po kolejnej składnej akcji swojego gola numer cztery w meczu strzelił Luan. Na 5:0 podwyższył lider klasyfikacji strzelców Jakub Raszkowski. Rywale na 8 minut przed końcem zdjęli bramkarza i grali piątką w polu. Zaowocowało to trafieniem Andre Luiza, ale chwilę później do pustej bramki przez całe boisko trafił kapitan Constractu Paweł Kaniewski, ustalając wynik meczu w Opolu na 6:1.

Wobec wygranych Rekordu i Piasta w tej kolejce, w czołówce mamy status quo. Constract traci dwa punkty do Rekordu i cztery do liderującego Piasta.

Dwa najbliższe mecze Konstruktorzy zagrają u siebie. Już w środę o 19:00 w półfinale Pucharu Polski zmierzą się z Red Dragons Pniewy. W niedzielę w ramach 23. kolejki podejmą natomiast Górnika Polkowice.

źródło: KS Constract Lubawa