Do 27 marca blokada ruchu internetowego z wybranych krajów ze względów cyberbezpieczeństwa

2022-03-25 07:26:44(ost. akt: 2022-03-25 07:29:26)
cyberprzestępstwa

cyberprzestępstwa

Autor zdjęcia: Pixabay

Z uwagi na napływające informacje o ryzyku cyberataków Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa 23 marca zalecił instytucjom administracji państwowej i operatorom infrastruktury krytycznej zablokowanie ruchu internetowego
W związku z ryzykiem cyberataków typu DDoS instytucjom administracji państwowej i operatorom infrastruktury krytycznej zarekomendowano zablokowanie ruchu internetowego z wybranych krajów do 27 marca br. - poinformował w czwartkowym komunikacie Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Jak poinformowano w komunikacie, w związku z rosnącym zagrożeniem atakami typu DDoS (ang. distributed denial of service - uniemożliwienie dostępu do usługi) CSIRT GOV przekazał na przełomie lutego i marca bieżącego roku wytyczne dotyczące działań wyprzedzających mających na celu minimalizację skutków ewentualnego cyberataku.

Z uwagi na napływające informacje o ryzyku cyberataków Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa 23 marca zalecił instytucjom administracji państwowej i operatorom infrastruktury krytycznej zablokowanie ruchu internetowego z wybranych krajów. "Blokada powinna obowiązywać do 27 marca, przy czym, jeżeli zaistnieją ku temu przesłanki, może zostać wydłużona" - podkreślono w komunikacie.

Zwrócono uwagę, że w przypadku gdyby zastosowane środki okazały się niewystarczające, możliwe jest wydanie kolejnych rekomendacji dotyczących działań obronnych, w tym zablokowania całego ruchu internetowego pochodzącego spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Do 31 marca na terenie Polski obowiązuje trzeci stopień alarmowy w cyberprzestrzeni RP: CRP-CHARLIE. To trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu. (PAP)

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3096247 25 mar 2022 18:33

  Wpis poniżej dowodem na to że ruskie trole jednak przeciskają się przez to sito. Pewnie Sasin nadzoruje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Paul Mark . #3096220 25 mar 2022 13:04

  Podszywającego się pod mój nick typa poniżej zmartwiła ta informacja??? Sowieccy bandyci zostaną odcięci od możliwości cyber ataków.I trolli ruskich ubędzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

 3. basilo #3096198 25 mar 2022 07:40

  co to ? fake ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-11) odpowiedz na ten komentarz