Wyjątkowe portrety wyjątkowych kętrzynianek, cz. 1

2022-03-13 09:00:00(ost. akt: 2022-03-12 09:21:59)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Druga edycja akcji "Ta wyjątkowa" zorganizowanej przez Kętrzyńskie Centrum Kultury już za nami. Mieszkańcy Kętrzyna zgłosili kandydatury wyjątkowych mieszkanek Kętrzyna. Ich opisy przygotowali pracownicy KCK a malarskie portrety Jerzy Baranowski.
Fot. Jerzy Baranowski
KAROLINA KUHN
Pięściarka, srebrne pięści Europy, kętrzyńska mistrzyni

O tej wojowniczce z Kętrzyna zrobiło się głośno w pięściarskiej Europie.
Ta dziewczyna ma zaledwie 17 lat, a już mnóstwo sukcesów na koncie. Karolina jest wicemistrzynią Polski kadetek za rok 2020 i mistrzynią za rok 2021, a także mistrzynią Europy kadetek. Od czterech lat trenuje w Ludowym Klubie Sportowym „Niedźwiedź”. To zawodniczka, która nigdy się nie poddaje. Intensywne i regularne treningi to jej codzienność.
Niezwykle waleczna i świetna technicznie.

Na Mistrzostwach Europy kadetów w Tibilisi sięgnęła po srebrny medal. Było to dla niej o tyle trudniejsze, że na mistrzostwach tej rangi pojawiła się w roli debiutantki. Nie zawiodła i — nim ktokolwiek się obejrzał — w ćwierćfinale pokonała reprezentantkę Azerbejdżanu. Po triumfie, na skromnej debiutantce spoczęły oczy nie tylko znajomych z Kętrzyna i regionu, ale i całej Polski oraz Europy. To dla niej przełomowy moment w karierze sportowej. Zwłaszcza, że o zaszczyt wystąpienia z orłem na piersi musiała walczyć miesiącami.

Ta wspaniała dziewczyna to duma narodowa, która jeszcze nieraz wszystkich zaskoczy i udowodni, że jak się chce to można osiągnąć wszystko! Trzeba tylko o siebie walczyć…

Fot. Jerzy Baranowski
MAŁGORZATA OLENKOWICZ
społecznik, logopeda, ambasadorka czynienia dobra

Swoją postawą życia, chęcią czynienia dobra inspiruje do patrzenia na świat w kolorowych barwach. Od wielu lat pracuje społecznie organizując zajęcia dzieciom z niepełnosprawnościami. Otacza je wyjątkową troską i pomaga mierzyć się z przeciwnościami losu. W pełni się im oddaje i koncentruje na ich godności. To swego rodzaju powołanie, do wypełnienia którego niezbędna jest otwartość, empatia i wrażliwość. Nikt nie ma więc wątpliwości, że taka osoba jak Gosia jest potrzebna, a to co robi to szczególna misja.
Lekkim piórem tworzy projekty, dzięki którym dzieci mają szansę zrealizować swoje marzenia. Co ciekawe, serce jej nabrało koloru niebieskiego, bowiem od dawna już z dużym zaangażowaniem organizuje miejskie obchody Światowych Dni Autyzmu. Swoją pasją przyciąga innych, co zaowocowało założeniem stowarzyszenia na rzecz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych o nazwie „Sobotniki”. Małgosia wprost tętni miłością do drugiego człowieka!

Fot. Jerzy Baranowski
MAGDALENA OKLIŃSKA
Mistrzyni Polski w zawodach kettlebell, kobieta do zadań specjalnych

Konkretna i odpowiedzialna – filar drużyny Giria Kętrzyn to jej drugie imię. Spełnia się jako mama, żona, wykładowca, trener, zawodnik i przeurocza pani aptekarka.
Magda jest znana przede wszystkim z optymizmu i tego, że... lubi sobie potrenować. Zajęcia i pracę na rzecz klubu traktuje jak świętość, bo „dzień bez treningu to dzień stracony”. Sama dziś stara się promować sportowy tryb życia, a w jej ślady idą kolejne młode pokolenia, które mają szansę osiągnąć to co ona. Magda to jedna z czołowych zawodniczek kettlebell sport w Polsce. Na swoim koncie ma m.in. Wicemistrzostwo Pucharu Polski 2019 i 2021 i ciągle jej mało…
Prywatnie jest niezwykle ciepłą i skromną kobietą, z którą można rozmawiać na każdy temat godzinami. Swoją pasją, ciężką pracą i miłością do sportu mobilizuje ludzi do działania. To istny motor napędowy. Nigdy nie narzeka i nie mówi nie. Pomimo wielu obowiązków zawsze stawia sobie nowe cele. Takiej samodyscypliny, wytrwałości i pozytywnej energii można jej tylko pozazdrościć. Magdalena Oklińska to wspaniała, silna kobieta o pięknym i sportowym sercu!

Fot. Jerzy Baranowski
WIOLETA POCHYLIŃSKA
Mistrzyni Polski w zawodach Kettlebell, Matka Polka Sportowa

Ducha sportu ma w sobie od zawsze. Ambitna, opiekuńcza i nieustępliwa w dążeniu do wyznaczonych celów. Jedna z najlepszych zawodniczek kettlebell Girii Kętrzyn. Choć wygląda na drobną, delikatną kobietę potrafi pokazać pazur. Godziny treningów pokazały, że jej siła i determinacja może zawstydzić niejednego mężczyznę.
Wiola jest miedzy innymi Mistrzynią Polski w rwaniu gwardyjskim, Wicemistrzynią Pucharu Polski oraz brązową medalistką Mistrzostw Europy Federacji IKMF. Nie bez powodu - potrafi wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności i zawsze z uśmiechem przyjść na srogi trening. Nie narzeka i nie wyjdzie dopóki nie dokończy tego, co zaczęła.
Poza salą treningową jedna z najweselszych kobiet na świecie. Wyciska z każdego dnia 101% mocy realizując się przy tym jako mama, żona, solidny pracownik, trenerka czy studentka. Nigdy nie odmawia pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje. Jako instruktor terapii osób schorowanych i starszych w reszelskim Domu Samopomocy oddaje całe swe serce podopiecznym. Jest lekiem na całe zło. Kiedy tylko może zaraża innych miłością do kettli. Od niedawna też trenuje najmłodszych zawodników – a uwierzcie, to nie lada wyzwanie!
Wszyscy adepci kettlebell mogą, a nawet powinni, brać z niej przykład. Wioleta Pochylińska to prawdziwa Matka Polka Sportowa!

oprac. KCK







Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3095353 13 mar 2022 12:12

    Czekam na cześć drugą, bo tutaj szału nie ma. "Dziś prawdziwych kobiet już nie ma ".

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz