KPR wygrał i awansował w tabeli [ZDJĘCIA]

2022-03-06 12:41:03(ost. akt: 2022-03-06 12:45:27)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni KPR Elbląg. Przed własną publicznością pokonali sąsiada w tabeli SMS ZPRP II Kwidzyn 31:29 i tym samym wyprzedzili swojego rywala w tabeli.
• KPR Elbląg — SMS ZPRP II Kwidzyn 31:29 (13:15)

KPR: Jaworski, M. Plak — Muracki 1, P. Plak, Peret 5, Karczewski 9, Sowiński 1, Nowakowski 8, Sparzak 2, Bartkowski 1, Heyda, Solecki 3, Sucharski, Reseman 1, kary: 12 min
Najwięcej dla SMS: Tokarz 9, Curzytek i Lewczyk po 6, kary: 14 min

Przed spotkaniem faworytem był zespół gości, bo wyżej był w tabeli i w I rundzie pokonał gospodarzy 26:23.

Mimo to, podopieczni trenera Damiana Malandy przystępowali do meczu z mocnym postanowieniem odniesienia zwycięstwa i przerwania złej pasy.

Przed meczem kierownik elbląskiej drużyny Piotr Sadowski mówił: — To dla nas mecz z cyklu za sześć punktów, a poza tym, kiedy jak nie teraz mecz wygrać?

I drużyna dopięła swego. Od początku pojedynkowi towarzyszyły spore emocje. Obie drużyny czuły przed sobą respekt. Lepiej jednak w mecz weszli elblążanie, którzy w 2 min wygrywali 2:0, ale za chwilę przyjezdni doprowadzili do remisu 2:2. Wynik remisowy (4:4) utrzymywał się do 10 min gry..

Od tego momentu w zespole KPR zapanował chaos w poczynaniach ofensywnych, gdzie każdy błąd wykorzystywali goście i po 14 min wygrywali 9:5. KPR nie dawał za wygraną i goniąc wynik, w 26 min doprowadził do remisu 13:13.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do młodzieży z Kwidzyna, która prowadziła 15:13. Tuż po przerwie SMS odskoczył na cztery gole i wygrywał w 35 min 20:16.

Kiedy widmo porażki zaczęło zaglądać w oczy zawodnikom elbląskim, ci się zmobilizowali, poderwali się do walki i w 43 min był już remis 21:21.

Osiem min później po golu Kacpra Resemana, wyszli na czwarte prowadzenie w tym spotkaniu, tym razem 25:24 i tę 1-bramkową przewagę utrzymywali do 59 min (29:28).

Jednak ostatnie słowo również należało do elblążan. Po dwóch golach Kamila Karczewskiego i Mateusza Pereta wygrali ostatecznie 31:29.

• Pozostałe wyniki: Gwardia Koszalin — Sparta Oborniki 38:21 (21:13), Tytani Wejherowo — Mazur Sierpc 29:28 (17:13), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna — SMS ZPRP II Płock 30:23 (18:13)