2022-03-07 10:00:00(ost. akt: 2022-03-06 20:09:59)
Adam Radzikowski, bramkarz Znicza

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

III LIGA PIŁKARSKA\\\ Gdyby w piłce przyznawano punkty za styl, Znicz na inaugurację wiosny zostałby z niczym. Mimo słabej gry zespół z Białej Piskiej potrafił jednak pokonać Pilicę.
* Znicz Biała Piska – Pilica Białobrzegi 1:0 (0:0)
1:0 – Giełażyn (54); czerwona kartka: Michalski (90, Pilica, za dyskusje z sędzią)
ZNICZ: Radzikowski – Baiduk, Duchnowski, Kuśnierz, Jońca, Kalinowski (83 Romachów) Furman, Famulak, Gulbierz (46 Jambrzycki), Gondek (46 Fiedorowicz), Giełażyn

W pierwszym po zimowej przerwie meczu Znicz miał dwóch bohaterów. Pierwszy to Bartosz Giełażyn, który w 54. minucie - wykorzystując bardzo dobre podanie Dawida Kalinowskiego z bocznego sektora boiska - celnym strzałem wykończył najlepszą akcję swojego zespołu. Natomiast drugim bohaterem ekipy z Białej Piskiej był Adam Radzikowski, który zachował czyste konto, choć rywale pod jego bramką stworzyli wiele groźnych sytuacji, m.in. „Radzik” dwukrotnie był górą w pojedynkach sam na sam z napastnikiem Pilicy! A w końcówce bramkarz Znicza miał też furę szczęścia, bowiem w doliczonym czasie jeden z rywali z bliska trafił w słupek!
. – Cieszymy się podwójnie, bo wygraliśmy z bardzo dobrze dysponowaną drużyną – mówi trener Ryszard Borkowski. – Pilica bardzo wysoko powiesiła poprzeczkę, wypracowała sobie kilka klarownych okazji bramkowych, ale liczy się to, co w sieci. Naszym celem były przede wszystkim trzy punkty i to nam się udało. Zagraliśmy jednak zbyt chaotycznie, może też zbyt bojaźliwie. Były przebłyski naprawdę fajnej gry, ale nie potrafiliśmy się rozwinąć i pokazać swoich umiejętności. To dla nas ważna lekcja. Wiemy, że musimy poprawić organizację gry i na pewno będziemy nad tym pracować - kończy szkoleniowiec Znicza.

* Inne zaległe mecze 20. kolejki: Polonia Warszawa – Unia Skierniewice 2:0, Sokół Aleksandrów Łódzki – Pelikan Łowicz 2:1.