Darmowa komunikacja miejska w Olsztynie dla obywateli Ukrainy. Radni jutro zadecydują

2022-03-02 17:31:00(ost. akt: 2022-03-02 16:45:55)
Radni zagłosują nad darmową komunikacją miejską dla obywateli Ukrainy

Radni zagłosują nad darmową komunikacją miejską dla obywateli Ukrainy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jutro (czwartek 3 marca) radni zagłosują nad uchwałą znoszącą opłaty za komunikację miejską w Olsztynie dla obywateli Ukrainy. Wszystko wskazuje, że radni przegłosują uchwałę i stanie się ona obowiązującym prawem.
Radni na poprzedniej sesji Rady Miasta, która odbyła się w przeddzień wybuchu wojny w Ukrainie wyrazili wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów. Uchwale sprzeciwili się radni klubu PiS, jednak została ona przyjęta większością głosów.

Jutro ( 3 marca) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której radni będą głosować nad uchwałą znoszącą opłaty za komunikację miejską w Olsztynie. Projekt który został przedstawiony przez prezydenta Piotra Grzymowicza w porozumieniu z koalicją rządzącą, jeśli wejdzie w życie będzie obowiązywał do końca maja tego roku.

Obywatele Ukrainy będą mogli skorzystać z opcji darmowego przejazdu pod warunkiem okazania kontrolerowi dokumentu poświadczającego swoje pochodzenie.

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że "Wprowadzenie ulgi dla tej grupy stanowić będzie wsparcie dla osób uciekających przed wojną i jej skutkami oraz wyrazem solidarności z narodem Ukrainy."

Jeśli radni zdecydują zagłosują "za" przyjęciem uchwały, wejdzie ona w życie w trybie natychmiastowym.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paweł #3094200 3 mar 2022 11:47

    Ktoś chyba chce na siłę wywołać niechęć, nienawiść do tych biednych ludzi. Lepszym rozwiązaniem byłoby zakup biletów miesięcznych dla uchodźców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz