KKS ograł wicelidera!

2022-02-16 23:21:09(ost. akt: 2022-02-16 23:23:17)
Alicja Wawrzyniak (KKS)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

KOSZYKÓWKA\\\ Pierwszoligowy KKS wrócił na zwycięską ścieżkę! W Jezioranach olsztynianki niespodziewanie pokonały gdański AZS!
* KKS Agapit Olsztyn - AZS Uniwersytet Gdański 85:83 (26:22, 12:12, 22:18, 25:31)
KKS: Chełchowska 25, Sobotka 8, Wawrzyniak 21, Daliga 13, Sztąberska 12, Przeradzka, Pałasz, Bałdyga, Giżyńska 6, Birkos

Ostatnio KKS przegrał dwa razy z rzędu, w tym, co szczególnie bolesne, z rezerwami GTK Gdynia, które zresztą po raz drugi w tym sezonie poradziły sobie z olsztyniankami.
Dlatego przed meczem z wiceliderem wielu powodów do optymizmu nie było, jednak ekipa trenera Tomasza Sztąberskiego bardzo chciała zakończyć złą passę.

Pierwsze punkty już w 14. sekundzie zdobyli goście, ale Alicja Wawrzyniak natychmiast odpowiedziała rzutem za 3 punkty. Rywalki ponownie wyszły na prowadzenie, lecz tym razem trójką popisała się Marta Sztąberska (w sumie olsztynianki oddały 9 takich celnych rzutów, z czego 5 Wawrzyniak).
Ostatecznie gospodynie pierwszą kwartę wygrały 26:22, a że druga była remisowa, więc na przerwę KKS zszedł z 4-punktową przewagą.

Po powrocie na boisko zawodniczki z Olsztyna - gościnnie grający w Jezioranach - powiększyły przewagę do 8 punktów, jednak w ostatniej kwarcie rywalki rzuciły się do odrabiania strat, no i niespełna cztery minuty przed końcem było 65:64 dla gdańszczanek. Potem prowadzenie wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk, co prawda 34 sekundy przed ostatnią syreną to rywalki wygrywały 82:81 ale kolejne cztery punkty zdobyły olsztynianki (Daliga i Chełchowska). Gości stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki.

- Co można po takim meczu powiedzieć? Cieszę się, że nie zszedłem na zawał - powiedział trener Tomasz Sztąberski. - Ostatnia akcja mogła do tego zawału doprowadzić. Inna sprawa, że porażka byłaby niesprawiedliwa, bo dziewczyny naprawdę zapracowały na zwycięstwo, a poza tym trzy razy z rzędu do tej pory jeszcze nie przegraliśmy. Jestem zadowolony z zespołu, bo graliśmy równo, słaby fragment mieliśmy jedynie na początku trzeciej kwarty.
Kolejne spotkanie KKS zagra u siebie 26 lutego z SMS PZKosz Łomianki.