2022-02-13 20:44:48(ost. akt: 2022-02-13 20:46:58)
Szczypiorniak Olsztyn - Sparta Oborniki 33:31. Rzuca Wojciech Golks

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA RĘCZNA\\\ W Lidze Centralnej Warmia Energa Olsztyn gra tak słabo, że aż po prostu trudno w to uwierzyć...
* MKS Wieluń - Warmia Energa Olsztyn 27:25 (15:11)
WARMIA: Makowski, Kaczmarczyk - Gruszczyński 5, Didik 3, Malewski 3, Kopyciński 3, Klapka 2, Laskowski 2, Konkel 2, Reichel 2, Zamełka 2, Safiejko 1, StępieńJerzy Kuczyński

W pierwszej rundzie Wieluń był jedną z nielicznych ekip, z którą olsztynianie potrafili wygrać, więc można było mieć nadzieję na powtórkę z rozrywki. Niestety, olsztynianie najwidoczniej zapomnieli (albo niektórzy jeszcze się nie nauczyli), jak się wygrywa ligowe mecze. W efekcie trener Igor Stankiewicz, który pracuje z zespołem od drugiej połowy listopada, jeszcze ze zwycięstwa nie miał okazji się cieszyć.
Zespół z Olsztyna potrafi grać w piłkę ręczną, często długo prowadzi, ale zawsze w pewnym momencie się zacina. Podobnie było w sobotę w Wieluniu: po 7 minutach Warmia wygrywała 7:3, w 19. minucie 9:6, ale po kolejnych pięciu minutach był już remis 10:10. Niestety, potem było już tylko gorzej, bo na przerwę olsztynianie zeszli z czterobramkową stratą. - Powtarzające się proste błędy doprowadziły nas do kolejnej porażki - stwierdził trener Stankiewicz. - Ale jak ma być inaczej, skoro nawet grając sześciu na trzech w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafiamy do siatki.
Za dwa tygodnie Warmia Energa zagra w Biskupcu ze Śląskiem.
* Inne wyniki 15. kolejki: ORLEN Upstream SRS Przemyśl - MKS Grudziądz 32:28 (17:16), Padwa Zamość - KPR Legionowo 20:28 (10:12), AZS AWF Biała Podlaska - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 27:24 (17:12), Budnex Stal Gorzów - Nielba Wągrowiec 31:28 (16:12), Śląsk Wrocław - SPR GKS Autoinwest Żukowo 26:26 [4:3] (12:14), Siódemka-Miedź-Huras Legnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. (19.02).

* mecz zaległy

* 13. kolejka I ligi: Szczypiorniak Olsztyn - Sparta Oborniki 33:31 (18:12), Tytani Wejherowo - KPR Elbląg 34:22 (19:9), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - KPR Gryfino 26:26 [3:4] (14:14), USAR Kwidzyn - Mazur Sierpc 36:21 (19:10), Gwardia Koszalin - SMS ZPRP II Kwidzyn 32:23 (18:10), SMS ZPRP II Płock - SMS ZPRP I Kwidzyn (przełożony).